To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
CS bydzia :: www.cs.telsten.com
.: Forum użytkowników serwisu i serwerów CS bydzia by www.cs.telsten.com :.

Hyde Park - Cola + mentosy

potek - Pon 10 Lip, 2006 10:14
Temat postu: Cola + mentosy
Mam filmik z dzisiejszej zabawy (nagrywany komórą i coś sie złobo zkonvertowało bo głos nie jest zgrany z obrazem bo nie mogłem znalejsc dobrego programu do conversacji 3gp to avi i jakims dziadowym to zrobiłem, strasznie głoy zdeformowało jak żaba)

(troche nie cenzuralnego słownicta ale przejdzie :P )

Przepis:

Cola light 2.5 l
4/5 mentowów

reszta widoczna na filmiku ;]

http://rapidshare.de/file...deo_2_.avi.html


Jutro bedziemy robić tak wrzucamy mentosy w woreczku, albo w opakowaniu z mentosami lekko ponakuwanym by opóźnić reakcje i zakrecimy to uspokoi się i podrzucimy to by rozerwało butelke taki mały granat :] (he)

Widelec - Pon 10 Lip, 2006 11:28

to sie tak z mentosami zrobilo? hmm... ciekawe.
przypomina mi to zabawy z kinder niespodzianka i proszkiem do pieczenia :crazy: dawno temu. tyle ze tam byl mnieszy "wytrysk" :E

foXx - Pon 10 Lip, 2006 16:26

Dzisiaj to robiłem pod szkolą z dyrektorka (fizyca) tylko nie 4/5 mentosów a 7 :D fontanna na 3m ponad :D niezła zabawa :D najlepiej cola light i mentosy miętowe (nie inne)

Nie próbujcie tego w domu :P

YekyL - Pon 10 Lip, 2006 20:16

Fajne sa tez zabawy z karbidem ktory wchodzac w reakcje z woda wytwarza acetylen ktory jest latwo ***cenzura*** :D :D :D
nowik - Pon 10 Lip, 2006 20:52

z suchym lodem slyszalem ze takze sie swietnie bawi :P
potek - Pon 10 Lip, 2006 22:06

YekyL napisał/a:
Fajne sa tez zabawy z karbidem ktory wchodzac w reakcje z woda wytwarza acetylen ktory jest latwo ***cenzura*** :D :D :D


a jak to z tym karbidem zrobic? copisz krok po kroku :P zrobie HE

WEGier - Pon 10 Lip, 2006 23:02

jak byłem mały to strzelaliśmy z tego, tylko nie wiem skąd karbid wytrzasnąć.
bierzesz puszkę po farbie litrowej i robisz dziurkę z tyłu
wsadzasz do środka karbid, plujesz albo dajesz trochę wody i szybko zamykasz denkeim od puszki
uwaga denko wyleci
podkładasz zapałkę pod zrobioną dziurkę i ***cenzura***

YekyL - Pon 10 Lip, 2006 23:56

Mozna robic dokladnie tak jak mowi Wegier tyle ze ja uzywalem puszki po orzeszkach i zazwyczaj lalismy do puchy :P . Ale bawic sie z karbidem mozna na wiele sposobow, pare z nich:
Bierzesz worek na smieci, pare kostek karbidu, wode, zasilacz, i dwa miedziane kabelki. Do worka nalewasz wody musisz umiescic tak dwa kabelki albo przy pomocy tasmy klejacej badz poxiliny aby powstala iskra. Wrzucasz kostki karbidu zawiazujesz worek i wieszasz najlepiej gdzie zeby kabelki sie nie zamoczyly. Gdy worek sie dosc mocno napelni acetylenem wysatrczy wsadzic zasilacz do kontaktu i mamy piekna kule ognia.

Do dwoch kolejnych zabaw potrzeba 5 litrowej butli. Pierwsza poelga poprostu na wrzuceniu karbidu do butli z duza iloscia wody zakreceniu jej i spierdzieleniu jesli wystarczajaca ilosc zostala wrzucona to rozerwie butle. Druga jest juz dla wprawnego czleka poniewaz polega ona na takim wymierzeniu ilosci wody i karbidu aby butla nie walnela acz napelnila sie acetylenem. No i co pozostaje do zrobienia z 5 litrowym baniekiem pelnym acetylenu jak nie podpalic go :) .
Karbid kiedys byl ogolnie dostepny do lamp karbidowych, ktore niestety ale znikly :x pozostaja magazyny chemiczne. I pamietajacie jak juz kupicie karbid to trzymajcie go szczelnie zamknietego inaczej sie utleni :x

http://www.allegro.pl/ite...id_5zl_1kg.html moze i to jest dobra oferta.

Melepeta - Wto 11 Lip, 2006 01:36

tak bawcie się dalej mój znajomy bawił się w ten sposób spłonkami ... wysypał znich proch a potem chciał podpalić dzisiaj niema dłoni :0o:
YekyL - Wto 11 Lip, 2006 11:24

Nie przechodzcie przez ulice moj znajomy przeszedl i go auto potracilo -.-. Jak sie wszystko robi rozwaznie i zna zachowanie danych chemikali to nic nie powinno sie stac.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group