CS bydzia :: www.cs.telsten.com Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 


Poprzedni temat :: Następny temat
jaki sprzęt
Autor Wiadomość
nowik
Webmaster



Klan: Czasami ogladam
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 1277
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pon 04 Gru, 2006 21:18   

tiop napisał/a:
Cashreen napisał/a:


Ale pamietaj ze seria 7 obsługuje dx 9 a pod xp bedzie wydany dx 9.1 czy jakos tak to bedzie to samo co dx 10 pod vista :) wiec az tak nie spadnie ale seria 8 jest drogie jak narazie :)


dokladnie to 9.0L i tylko dla kart majacych shadery 4.0 a wiec gf8 ;) . To samo co dx10 tylko zmieniona nazwa

A ja czytalem ze tak naprawde 9.0L to jedna wielka sciema i Microshit nie ma zamiaru wydawac nowego DX-a pod XP-ka... Moge sie mylic wiec nie bijcie...

BABCIA napisał/a:
a czemu nikt nie propunuje mi procka amd?

W sumie ja co jak co mam wieksze zaufanie do Pentiumow, sa one wydajniejsze w pracy programow a do gier w zupelnosci wystarczalne, obecny C2D nie dosc ze pobeiraja malo energii to jeszcze nie wydzielaja tak duzo Ciepla, AMD pozatym ma zamiar wprowadzic nowy socket (znowu?!) pod swoje procesory wiec w przyszlosci jak bedziesz chcial upgradowac proca to sie nie oplaca, chodz jezeli komputer bedzie tylko do gier to AMD sa podobno wydajniejsze... jednak im nie ufam...

VorTeX^^ napisał/a:
e6600 imo nie ma sensu bo wystarczy dacinny niz boxowy wentylator i kupic za 850zeta slabszy 6300/6400 i przetaktowac

Tak to tylko w erze :] E6600 jak nappy wspomnial ma wiekszy L2 a co za tym idzie jest o wiele wydajniejszy ale neistety i drozszy...

Co do RAM-u to nei inwestuj w 2x512 tylko 2x1GB, obecnie warto doplacic ta roznice jednoczesnie zwiekszajac znacznie wydajnosc komputera

nappy napisał/a:
@Do kogoś kto mówi o DX10 - jedyna gra której premiera jest już oficjalnie przedstawiona jako gra na silniku wspierającym DX10 to Crysis (twórców FarCry'a), jaki sens jest kupować teraz 8800GTX/S po ~2k zł a po premierze okaże się, że te karty wcale tak nie wymiatają w DX10? Poczekajmy na odpowiedź ATI (R600), i wtedy możemy dyskutować.

ATI nie wypusci nic :P ATI juz nie ma jakbys nappy chcial wiedziec :) AMD wykupil ATI ;) i obecnie chca produkowac cos ala CGPU czyli CPU + GPU ;P pracuja nad taka techologia, ale czy to bedzie wydajne to nie wiadomo ;P Pozatym AMD(ATI) nie beda tak wydajne jak G8XX, przejzyj sobie testy i rozne filmiki z mini-gier na DX10, ta woda i dym poprostu mnie rozwalily... wez tez pod uwage ze np 7950GT jest karta dwurdzeniowa a 8800 jednordzeniowa a roznica prawie 2krotna w wydajnosci.

Zatem podsumowywujac: Nie oplaca sie kupowac teraz komputera... Intel ma zamair niedlugo wypuscic rowniez te układy Quatro czy jak to sie tam nazywa co maja niyb 4rdzenie wiec tak za jakis niecaly roczek bedziesz mogl miec nawet kilkarazy wydajniejsza maszyne niz obecnie... Jezeli natomiast chcesz cos kupowac to:

Kod:
1      PROCESOR INTEL CORE 2 DUO      E6600 BOX 2.4GHZ S775
2     PŁYTA GIGABYTE     GA-965P-DS3 965P S775 (podobno niezla!)


I do tego pameici te co napp mowi (ale 2GB!) i grafa tyle ile kasy zostanie taka kupic, najlepiej 7950 ;)
_________________

 
 
BABCIA



Dołączył: 29 Paź 2005
Posty: 495
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon 04 Gru, 2006 21:25   

pamięci mam 2 giga (dwie kości po 1 giga kingstona) ale nie beda pasować a mozna jakoś przerobić ddr zwykłe na ddr2? żartuję oczywiście. co do amd osobiście używam takiego i jestem nim zachwycony miałem wcześniej pentiuma ale to nie to wiekszą wydajność w grach ma amd
_________________
wszyscy mówią lama, a zagraje se jakiś z okularami jak stępień !!
 
 
nappy



Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 681
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pon 04 Gru, 2006 21:42   

nowik napisał/a:
nappy napisał/a:
@Do kogoś kto mówi o DX10 - jedyna gra której premiera jest już oficjalnie przedstawiona jako gra na silniku wspierającym DX10 to Crysis (twórców FarCry'a), jaki sens jest kupować teraz 8800GTX/S po ~2k zł a po premierze okaże się, że te karty wcale tak nie wymiatają w DX10? Poczekajmy na odpowiedź ATI (R600), i wtedy możemy dyskutować.

ATI nie wypusci nic :P ATI juz nie ma jakbys nappy chcial wiedziec :) AMD wykupil ATI ;) i obecnie chca produkowac cos ala CGPU czyli CPU + GPU ;P pracuja nad taka techologia, ale czy to bedzie wydajne to nie wiadomo ;P Pozatym AMD(ATI) nie beda tak wydajne jak G8XX, przejzyj sobie testy i rozne filmiki z mini-gier na DX10, ta woda i dym poprostu mnie rozwalily... wez tez pod uwage ze np 7950GT jest karta dwurdzeniowa a 8800 jednordzeniowa a roznica prawie 2krotna w wydajnosci.


Bredzisz, ATi jako marka pozostaje, to, że zostali wykupieni przez AMD nic nie zmienia. Karty nadal będą sygnowane logiem ATi, tak uznali ludzie od promocji - marka jest zbyt znana, żeby od tak miała zniknąć. Ofkors będzie jakieś info, że należy do koncernu AMD ale marka jako marka pozosatanie.

A co do CPU + GPU to napewno nie w tej generacji kart, a CPU ograniczy się jedynie do funkcji jakie spełnia PhysX - obliczanie fizyki/efektów cząsteczkowych. I czemu mówisz, że ATi nie przegoni nVidii ? Widziałeś karty (na rdzeniu R600) ATi, czy wróżysz z fusów? I co to za przyrównanie 7950GT do 8800(GTS/GTX?) w dobie DX9. Wiadomo, że na DX10 nawet 7950GTX2 się zadławi, bo software'owa akceleracja takich dupereli to porażka. Chociaż i tak nikt nie wie, jak zareaguje 88XX na np. Crysis, prezentacja ów gry była bodaj na targach w Lipsku - śmigała na prototypie 8800GTX (PONOĆ nie w SLi), i miała momenty zwolnienia... można zwalić na niedopracowane stery, viste, albo i sam prototyp karty... ale kto to wie?

I nie pisz 'mini-gier', bo to są po prostu TechDema które mają na celu przedstawienie najnowszego API Microsoftu, czyli właśnie bibliotek DirectX 10 (notabene napisanych od nowa...). Tak żadna gra przez 2-3 lata nie będzie wyglądać, bo silniki ów tech dem są tak przystosowane, żeby np. wyświetlały jak najlepiej otwarte przestrzenie/wnętrza/inne_duperele - czyli - mało uniwersalne. Takie prezentacje, ale to nic nowego.

Co do tego, że komputera teraz nie opłaca się kupować - tak naprawdę zawsze się opłaca, tylko trzeba dobrze poszukać. Chociaż ostatni okres i podskok cen pamięci to katorga, ale co poradzić... prawa rynku :)
_________________
FOXCONN P35A
INTEL Core2Duo E4400 2.2 @ 3.0, 10x300
Goodram 2x1Gb 667 @ 720 5-5-5-15
nVidia GF8800 GTS 640 513/1600 @ 675/2100

addOns: Icemat Siberia, Razer DeathAdder, Steelpad QCK
 
 
tiop



Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 141
Skąd: stamtąd
Wysłany: Pon 04 Gru, 2006 22:43   

Nappy, ja nie sugerowalem zakupu gf8, tylko odradzalem zakup gf7 ;)

Teraz jest taki czas ze to co znajduje sie na rynku niedlugo odejdzie do lamusa, a nowych rzeczy jeszcze niema badz nie sa znane ich osiagi. Jest to najgorszy czas na kupowanie kompa


Zawsze mozna sobie kupic PS3 :hahaha:
_________________
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
 
 
nowik
Webmaster



Klan: Czasami ogladam
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 1277
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pon 04 Gru, 2006 22:52   

tiop napisał/a:
... Jest to najgorszy czas na kupowanie kompa

I do tego jeszcze swieta zatem wszystkie ceny +~10% ;P


tiop napisał/a:
Zawsze mozna sobie kupic PS3 :hahaha:

Wolałbym Nintendo Wii ;) Super konsola :P


Nappy a Ty sie tak nie denerwuj ;P To ze marka to nie znaczy ze firma wiec looz :D Take easy man ;D a Ati technologicznie nie przegonilo jeszcze ani razu GF z tego co sie orientuje, jedynie maja w nizszych modelach lepszy stosunek ceny do mozliwosci... ale PiS :P ja mowie ze sie nie znam i nie bijcie mnie ;D
_________________

 
 
ritarded l.



Klan: FTS
Dodatkowy Nick: VorteX^^
Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 1455
Skąd: Konstancin-Jeziorna
Wysłany: Pon 04 Gru, 2006 22:59   

z cenami to ostroznie, w komputroniku kupilem odtwarzacz mp3 100 taniej niz gdziekolwiek indziej byl ;]
_________________
 
 
nappy



Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 681
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pon 04 Gru, 2006 23:30   

nowik napisał/a:
Nappy a Ty sie tak nie denerwuj ;P To ze marka to nie znaczy ze firma wiec looz :D Take easy man ;D a Ati technologicznie nie przegonilo jeszcze ani razu GF z tego co sie orientuje, jedynie maja w nizszych modelach lepszy stosunek ceny do mozliwosci... ale PiS :P ja mowie ze sie nie znam i nie bijcie mnie ;D


Ojejq, przecież wiesz, że ja mam taki 'stajl' pisania i tyle ;P

I ZNOWU SIĘ NIE ZGODZĘ! (AGRR <gryzie>) - Seria 9500/9600/9800 ZJADŁA nieudane FX'y nVidii ! I wtedy chyba był największy 'skok' wydajnościowy. Tak samo nVidia > 3Dfx i dlatego nie mamy już kochanych pół metrowych 'łudu' na pokładzie :)
_________________
FOXCONN P35A
INTEL Core2Duo E4400 2.2 @ 3.0, 10x300
Goodram 2x1Gb 667 @ 720 5-5-5-15
nVidia GF8800 GTS 640 513/1600 @ 675/2100

addOns: Icemat Siberia, Razer DeathAdder, Steelpad QCK
 
 
Dzejms



Klan: oglądam w TV
Dodatkowy Nick: DzejmsBlond
Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 566
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pon 04 Gru, 2006 23:33   

Babcia ty mieszkasz w Szczecinie. Polecam ci ten sklep http://www.comp-art.pl/page.php?cat=1
Ja u nich kupiłem już ponad 10 komputerów (komp dla Bydzi też), a o podzespołach nie wspomnę. Mają naprawdę dobre ceny. :faja:
_________________

Ostatnio zmieniony przez Dzejms Pon 04 Gru, 2006 23:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
WEGier



Klan: na drzewie :)
Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 1310
Skąd: Czę100chowa
Wysłany: Wto 05 Gru, 2006 08:31   

Baba, weź te swoje 4000, ja wezme swoje 4000, powiedz żonie że jedziesz po sprzęt, przyjedz do mnie a wrócisz do domu świerzutki i jeszcze bardziej wydajny niż kiedykolwiek, a do domu zawieziesz jakimś tam sprzęt (i tak kobita się nie zna - to kupisz nową obudowę do starego kompa)




:hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:

tylko będziemy musieli coś wymyśleć naszym kobitą - dlaczego nas nie było przez tydzień :crazy:
_________________

 
BABCIA



Dołączył: 29 Paź 2005
Posty: 495
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 05 Gru, 2006 17:41   

warna dla węgra za :
1. oftopowanie :E
2. namawianie do pijaństwa :E
3. namowa okłamywania mojej kochanej małżonki :E


:hahaha: :hahaha: :hahaha:
a james patrzałem tam ceny oni nie mają tego co potrzebuję
_________________
wszyscy mówią lama, a zagraje se jakiś z okularami jak stępień !!
Ostatnio zmieniony przez BABCIA Wto 05 Gru, 2006 17:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo.