CS bydzia :: www.cs.telsten.com Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 


Poprzedni temat :: Następny temat
Zanim wejdziesz na serwer...
Autor Wiadomość
.:Solid_Snake:.



Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 952
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Nie 22 Sty, 2006 01:43   Zanim wejdziesz na serwer...

Warto przeczytać przemyślenia pewnego gracza o tym jak powinniśmy się zachowywać na serwerze.

Autor: apelido <zalosny@irc.pl>

"Zanim wejdziesz na serwer, jesteś już na serwerze. Informacja... Regulamin serwerów."

Cytat:
Cześć!
Chciałbym Ci coś wytłumaczyć.

Zanim wejdziesz na serwer, zastanów się czy nie będziesz komuś utrudniał życia, chodzi mi tutaj o znajomość zasad serwera
na który chcesz wejść. Jak wiadomo większość bynajmniej tych porządnych serwerów ma jakieś zasady, które zapewne
wymyślili HA serwera. Musisz się liczyć z tym, że w każdej chwili mogą Cię z serwera usunąć (zbanować lub tylko wykopać), dlaczego?
A no dlatego, że to jest ich serwer. I mają prawo to zrobić kiedy im się to tylko spodoba. Nawet nie muszą się tłumaczyć ze
swoich decyzji, dlatego- jak wyżej to jest ich serwer.
Mogę dodać, że na porządnych serwerach są cztery grupy:

HEAD ADMINI (HA)- To właśnie dzięki nim serwer funkcjonuje, to oni stawiali serwer.
ADMINISTRATORZY- Jest to grupa ludzi, którzy mają admina ze wzlędu na szacunek HA, przyczyniają się do rozwoju serwera. Mają oni
szczególne znaczenie w funkcjonowaniu serwera, to właśnie oni pilnują porządku na serwerze, do nich możesz się zwrócić o pomoc.
ZWYKLI GRACZE- Są to ludzie, którzy potrafią się dostosować do zasad panujących na serwerze, nie utrudniają życia innym, wchodzą na
serwer i spokojnie sobie grają.
DZIWNI- jest to grupa osób, która mnie najbardziej irytuje, wchodzą na serwer, nie potrafią sie dostosować do zasad, przeklinają,
wyzywają a tak naprawde nie mają pojęcia co znaczy słowo, które właśnie wystukali na klawiaturze. Nie przychodzą, żeby
pograć tylko po to, żeby pokazać jacy to oni są na modzie... Wyjaśniając "BO NA INNYM SERWERZE JEST INACZEJ" A czy inny serwer
to ten sam serwer na, którym grasz aktulanie? Stanowczo nie! Na tamtym swobodnie sobie przeklinałeś a na tym nie, ponieważ
na tym są zasady.

Pewnie się dziwisz dlaczego nie wymieniłem piątej grupy; 'lamerów' A no dlatego, że lamer może i słabo gra ale mało kiedy
próbuje wkurzyć admina.

Jesteś na serwerze to są dwie opcje, albo grasz regulaminowo albo nie i wychodzisz.
Nie wiem czy znasz takie przysłowie: "Wina jest zawsze po stronie admina" O tak... te posty na forum, "Dostałem bana za nic, nic nie
mówiłem a dostałem bana" W rzeczywistości mało kiedy jest tak, żeby admin dawał bana za nic. Dlaczego? A no dlatego, że wtedy
niechętnie ludzie łączą się z takim serwerem a plotki roznoszą się szybko.
Wspomne jeszcze raz, admini serwera mają prawo do wszystkiego, lecz nie powinni Cię banować 'za nic' bo nie będzie to na korzyść
rozwoju serwera.
Gwarantuje Ci, że jak będziesz grał regulaminowo to nie usuną Cię z serwera.
Bardzo nie kulturalne jest przeklinanie...... Zginełeś, musisz wcisnąć "y", "u" i napisać słowo, dzięki któremu każdy Wie, że nie
masz szacunku dla nikogo? MUSISZ? Napisz to słowo nie wciskając "y" lub "u". Nie lepiej mieć znajomych na serwerze, którzy będą Cię
szanowali?
Fakt może i na początku będą się z Tobą śmiać, lecz gdy przyjdzie admin już nie będzie tak wesoło.. odwrócą się a Ty wyjdziesz z
serwera. A raczej zostaniesz usunięty. Nie lepiej żyć w zgodzie? I spokojnie sobie grać?
Nie spamuj i nie flooduj, nikt tego nie lubi. Wchodzisz na jakiś serwer i reklamujesz inny, żałosne.
Wchodzisz na serwer przywitaj się tego wymaga kultura, lecz nie zasypuj czata w ten sposób:
CZESC
CZESC
CZESC
CZESC
CZESC
CZESC
Przecież od tego, aż głowa boli, wystarczy jeden raz napisać "cześć" na pewno ktoś odpisze.

Jeżeli ktoś Cię prosi o zmianę nicka ponieważ dość długo gra na tym nicku na serwerze, zmień.
Co prawda nick jest niczyją własnością, jednak niegrzecznie jest używać nicka, który jest kojarzony z inną osobą.
Nie używaj głupich nicków.
Przyjeło się, że każdy jest ze sobą na "Ty" bez względu na wiek czy wykształcenie.
Jak już chcesz napisać coś to musisz pamiętać, że sposób wyrażania swojego zdania świadczy o Tobie -- Twoim dobrym wychowaniu lub
chamstwie.


Szczegółowy regulamin serwera BYDZIA {1} TP - Czytaj!
_________________
OK! I'm ready to go!

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo.