CS bydzia :: www.cs.telsten.com Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 


Poprzedni temat :: Następny temat
Dyski twarde, procesory i silniki samochodów.
Autor Wiadomość
Dzejms



Klan: oglądam w TV
Dodatkowy Nick: DzejmsBlond
Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 566
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Nie 15 Sty, 2006 21:02   

Widzę tu duskusję o dyskach, które chodzą tam gdzieś nonstop. To nie wiecie, że dla dysków najgorsze są restarty od zera? Jeżeli dysk będzie pracował w normalnych warunkach bez przerwy to jego trwałość sporo wzrasta. :faja:
_________________

 
 
stefan


Dołączył: 15 Sty 2006
Posty: 2
Skąd: Piła
Wysłany: Pon 16 Sty, 2006 09:41   

DzejmsBlond napisał/a:
To nie wiecie, że dla dysków najgorsze są restarty od zera? Jeżeli dysk będzie pracował w normalnych warunkach bez przerwy to jego trwałość sporo wzrasta. :faja:

A to ciekawe :mrgreen: Jasne, że dla każdego mechanicznego urządzenia najgorszy jest moment rozruchu ale żeby żywotność urządzenia rosła proporcjonalnie do czasu działania to już spora herezja :mrgreen:
_________________
stefan a.k.a dziadek
 
 
patterson



Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 193
Wysłany: Pon 16 Sty, 2006 10:01   

To prawda znana jak świat, urządzenie pracujące jednostajnie będzie funkcjonować o wiele dłużej niż urządzenie włączane i wyłączane dziesiątki razy. Bo ten pierwszy rozruchowy kop jest dla wszelkich urządzeń mechanicznych najgorszy.
_________________
Life is a sorrow... it's sad, so sad...
 
Dzejms



Klan: oglądam w TV
Dodatkowy Nick: DzejmsBlond
Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 566
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pon 16 Sty, 2006 11:36   

Do niewtajemniczonych:
Żywotność HDD producenci w tej chwili określają nie w godzinach pracy, a w minimalnej ilości start/stop (czyli uruchomień/zatrzymań). Dla dostępnych dysków dzisaj ta wartość wynosi średnio 50.000 takowych. :faja:

P.S.
"Fachowcy" zanim napiszecie jakiś mądry post na temat sprzętu komputerowego, to bądzcie pewni swego. Zauważyłem, że często wprowadzacie zamęt pisząc rzeczy niesprawdzone.
_________________

 
 
olo84



Dołączył: 12 Paź 2005
Posty: 165
Skąd: olsztyn
Wysłany: Pon 16 Sty, 2006 12:22   

to powiedz mi dlaczego jest taka opcja jak komp nie jest używany wyłanczanie dysków??
po co programiści coś takiego wprowadzili skoro i tak dysk nie zużywa dużo energii po to aby szybciej sie popsuł??

a opinia(herezja) ze komp najbardziej sie niszczy podczas uruchamiania jest bardzo :) (mówie o kampach od pII w góre i amdk6-2)

a co do dysków ja kupiłem niedawno i jakoś ma w godzinach żywotności a nie w ilości uruchomień poza tym jeśli głowice sie dokują a nie zostają opuszczone na dysk to nie ma różnicy

a łożyska od dysku zużywają sie od pracy/obrotów!!!

poza tym JB bardziej wieże prof.dr. hab mgr niż Tobie
 
 
nowik
Webmaster



Klan: Czasami ogladam
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 1277
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pon 16 Sty, 2006 14:15   

olo84 napisał/a:
to powiedz mi dlaczego jest taka opcja jak komp nie jest używany wyłanczanie dysków??
po co programiści coś takiego wprowadzili skoro i tak dysk nie zużywa dużo energii po to aby szybciej sie popsuł??


ja wroce jeszcze do tego tematu... otoz wlasnie te opcje ze jezeli komp jest nie uzywany to cos sie wylacza sa najgorsze!! Lepiej zeby cos pracowało dluzej ale pracowalo niz co chwile mialo sie wylaczac i wlaczac. Powiedz mi olo czy podczas jazdy samochodem z gorki wylaczasz silni ? no bo przeciez nie potrzebny nie ? samochod sam jedzie... zatem poczytaj w necie, popytaj sie specjalistow a zobaczysz :) a co do procka to wiadomo ze p4 co jak co ale ja jakos bardziej wole Intelowskie produkty od AMD :)
_________________

 
 
Dzejms



Klan: oglądam w TV
Dodatkowy Nick: DzejmsBlond
Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 566
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pon 16 Sty, 2006 14:37   

olo84 napisał/a:
to powiedz mi dlaczego jest taka opcja jak komp nie jest używany wyłanczanie dysków??
po co programiści coś takiego wprowadzili skoro i tak dysk nie zużywa dużo energii po to aby szybciej sie popsuł??

a opinia(herezja) ze komp najbardziej sie niszczy podczas uruchamiania jest bardzo :) (mówie o kampach od pII w góre i amdk6-2)

a co do dysków ja kupiłem niedawno i jakoś ma w godzinach żywotności a nie w ilości uruchomień poza tym jeśli głowice sie dokują a nie zostają opuszczone na dysk to nie ma różnicy

a łożyska od dysku zużywają sie od pracy/obrotów!!!

poza tym JB bardziej wieże prof.dr. hab mgr niż Tobie


A ja wierzę w to co tu i tu jest napisane. Jak znasz się trochę na informatyce to może i znasz jęz. angielski. Ja bym się jednak raczej na twoim miejscu zbytnio tym nie chwalił (informatyką). A komputer to lepiej wyłącz - jego żywotność będzie wtedy nieogarniczona niczym. (jedynie rdza go może zje) ;]
_________________

 
 
Vegeta



Klan: a co to takiego
Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 289
Skąd: Ustka/Olsztyn
Wysłany: Pon 16 Sty, 2006 15:18   

hmm nie mam pentiuma bo mnie niestatc ale jak bym mial to na pewno nie kupil bym tego szitu amd ktroy jest jak piekarnik niestety dopiero te 64 bitowki maja niskie temperatury a reszta to z 40 to nei schodzi takze.... olo jak sie znasz na iinformatyce to pewnie umiesz programowac i to fest...bo wtedy bedziesz mogl mowic ze sie znasz na informatyce oczywiscie w 3 albo 4 programach i do tego perfekt wtedy powiedz czy sie znasz jak nie to poprostu masz jakies tam pojecie
_________________
moje cos (czyt. autko :P )
 
 
olo84



Dołączył: 12 Paź 2005
Posty: 165
Skąd: olsztyn
Wysłany: Pon 16 Sty, 2006 16:00   

nowik co do samochodów ;]

nie musze wyłanczać silnika jak jadę z górki bo wystarczy że pusze gaz a paliwo jest odcinane
nie pytaj jak to możliwe że silnik kręci sie bez paliwa poszukaj;]

ta kabelek i elektronika jest w stanie 1,5Gb czyli 187MB/s
a z tego co pamiętam to na pata dyski na maxa wyciągały 60 MB/s czyli zostaje wolne 73MB/s
nie wiem jak jest z dyskami sata ale wątpię aby nawet 100MB/s wyciągały

przypomina mi sie początek ddr2 :) wszyscy chcieli je mieć ze względu że są nowe i szybsze jaki to ja trendy (jazzy)jestem;] a jak przyszło co do czego to sie okazało że na standardowych ustawianiach są średnio o 25% wolniejsze od ddr1

z czego uruchomień >50000(Start/Stop Cycles (min) >50,000)

czyli 5 razy(ilość uruchomień) dziennie razy lata czyli da w sumie jakieś 27 lat.

a czas pracy jest określony jako (Component Design Life (min) 5 years) czas między awariami czy coś takiego (albo żywotność części dysku) wynosi minimum 5 lat

tak więc sam oceń co jest większe 27 czy 5

nowik posiadasz za mała wiedze na temat i komputerów i samochodów i lepiej sie nie ośmieszaj

a co do wyłącza Sie dysków to popatrzcie na zużycie energii (takie coś mierzone w "w")

a co do samego uruchamiania kompów to w wyniku indukcji elektromagnetycznej następuje skok napięcia(tak samo zwykłe żarówki najczęściej przepalają sie w momencie podłączenia do prądu) ale komp ma inną architekturę i mu szkodzą skoki napięcia w sieci a nie skok napięcia podczas uruchamiania

vegeta chyba jedziesz na boxowym coolerze ja mam atholo 2200+1800MHz @ 2000MHz średnia temp 27 podczas max używania 33 na coolerku pentagramu z 92 śmigiełkiem aluminiowo miedziany cały czas na ustawieniu silent a w gierkach mam za do lepsze osiągi od p4

co do programowania w geoinformatyce średnio sie przydaje ale podstawy c c++ javy musze znać innych języków programowania nie miałem jeszcze i chyba nie będę mieć
Ostatnio zmieniony przez olo84 Pon 16 Sty, 2006 16:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Vegeta



Klan: a co to takiego
Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 289
Skąd: Ustka/Olsztyn
Wysłany: Pon 16 Sty, 2006 16:07   

ja mam atholon abarton 2500+ @ 3200+ i mam wodne chlodzenie... i mam 40 stopni a athlony mam juz od paru lat i to jest piekarnik i kazdy to powie
_________________
moje cos (czyt. autko :P )
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo.