CS bydzia :: www.cs.telsten.com Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 


Poprzedni temat :: Następny temat
WOPB - Zbieramy na nowy SUPER SERWER!
Autor Wiadomość
.:Solid_Snake:.



Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 952
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Czw 12 Sty, 2006 23:42   WOPB - Zbieramy na nowy SUPER SERWER!

Jak serwer działa, kazdy widzi. Timeouty, czasem sie robią lagi podczas gry odstraszające graczy no i zmiana mapy dająca nam czas na zrobienie kolacji między mapami.

Nie ma co ukrywac. Gdy kupowałem ten sprzęt dysponowałem ograniczonymi środkami. Środki zostały zebrane wśród graczy i za to kupiłem używany, aczkolwiek sprawny sprzęt. Oczywiście bez gwarancji.

Jak widac, sprzęt zaczoł niedomagać, gwarancji nie ma, a co za tym idzie, co chwila trzeba cos wymieniac. Jak nie ram, to dysk itd. Teraz padł prawdopodobnie slot na ram w płycie głównej. Pozatym ostatnio jakieś problemy były z DMI co serwa nie bylo przez kilka dni itd...
Admini serwera jak i ja większością głosów zdecydowaliśmy, że podejmujemy się zbiórki pieniędzy na nowy serwer.

Obecny komputer to:
Cytat:
Athlon 2000+ Palomino
256DDR @ 266Mhz i 256DDR @ 333Mhz (działa obecnie tylko 266Mhz)
Płyta MSI KT3V-L
Dysk 8GB
Zasilacz NoName 300Watt


Pragniemy zakupić taki komputer (ceny brutto):
Cytat:
1 PROCESOR PENTIUM IV 2.66 GHZ 506 BOX LGA775 380.00 zł
2 PŁYTA ASROCK 775VM800 P4M800 VGA S775 152.00 zł
3 RAM DDRAM 2x512MB BUFFALO M&S PC400 CL2.5 263.00 zł
4 ZASILACZ ATX CHIEFTEC GPS-350EB-101A 350W 132.00 zł
5 HDD - SAMSUNG HD040GJ 40GB SATA-II NCQ 165.00 zł

razem: 1090 zł

Jak widać, jest to dość porządny serwer, bardzo mocny, a co najwazniejsze - NA GWARANCJI! (realizowanej w Bydgoszczy)

*Tutaj macie porównanie obecnego naszego procesora Athlon 2000+ Palomino do takiego Pentiuma, tylko wolniejszego (2.0 i 2.4), a teraz do tych wyników dodajcie dodatkowe 266Mhz i dwa razy większy catche procesora - RAKIETA!

*2 razy więcej (a raczej 4 razy więcej) ramu i do tego działającego na 333Mhz, a nie tak jak teraz na 266
*Zasilacz wytrzymały, bardzo dobrej firmy o mocy w zupełności wystarczającej.
*Płyta głowna zawierajaca wszystko co potrzebne - zintegrowaną grafikę, zintergowaną sieciówkę
*Szybki dysk na SATA
TEST PORÓWNAWCZY PROCESORÓW

Na co nam pozwoli nowy sprzet?
Napewno na bezproblemową grę bez timeoutów. Dużą liczbę fps na serwerze. Dodatkowy serwer bydzia {3} 4fun z mapami typu aim_ fy_... i kto wie - jesli damy rade to moze pomyslimy jeszcze o czyms. Zalezy w co bedziecie chcieli grac.

Cena to 1090 zł bez zniżki jaką Dzejms mówił, że jakąś wytarguje, czyli powinno być ciut taniej. Staramy się też znaleźć mniejszy dysk, bo jednak to jest 200 zł, a 40 GB nam potrzebne nie jest. Jednak zalezy nam na gwarancji i tu jest problem :(
Zatem:

Ja daje 200 zł, bo to jest max, na jaki mnie stać.
Za na obecny sprzet, gdyby udało nam się zebrać pieniądze - mam kupca na 350 zł
Wegier wplacił wczoraj 20 zł od tak, bo miał kaprys :P
Jakaś kasa wpadnie za avatar (około 10 zł).

Po odjęciu zostaje około 510 zł do zebrania. Telsten sponsoruje nam łącze i tylko łacze, dlatego tą sumę musimy zebrać sami. Duża kwota - fakt. Ale myślę ze jak każdy by się zrzucił nawet drobą sumą, to nie będzię duża. Oczywiście nikogo nie zmuszamy, nikogo nie będziemy piętnować, za to, że nie wpłacił, lub dał mniej pieniędzy oraz nikogo nie będziemy faworyzować za to, że wpłacił, lub dał więcej od innych. Każdy ma swoje potrzeby, swoje wydatki i w pełni to rozumiemy. Zatem jak nie mozecie - lajt :]

UWAGA! W tym celu, zeby nie było zarzutów o nierównym traktowaniu osób, które dały i niedały, prosze nie pisać ile kto wpłacił na forum, ani mi na PW/GG, a w tytule przelewu podawać nick. Zrobimy liste wpłacających, ale właśnie tylko z nickami, bez wpłaconych sum i wg alfabetu.

WAŻNE!
Wpłaty sa dobrowolne i nie zobowiązują załogi bydzi do żadnych dodatkowych profitów względem wpłacających, oprócz właśnie postawienia serwa i polepszenia samej usługi naszych serwerów CS, lub wypłacenia pięniedzy z powrotem do darczyńcy TYLKO w przypadku, gdy kwoty potrzebnej na nowy serwer nie uda nam się uzbierać, o czym poniżej...

UWAGA 2: Jesli nam się kwoty zebrać nie uda, każdy dostanie z powrotem dokładnie tyle ile wpłacił i najwyzej potem zaczniemy myślec co dalej zrobić z obecnym serwem. Czyli nawet jak wpłacicie grosze, to i tak nic nie stracicie, bo wrócą do Was w razie czego, a jednocześnie mogą się bardzo przydać.

UWAGA 3: Gdy wpłacasz pieniądze to znaczy, że darujesz je osobie, która później kupuje w/w sprzety (czyli mi). Nie znaczy to, że składasz się na sprzęt. Nie może być nagle sytuacji, że ktoś zarzada po kilku tygodniach z powrotem wpłacone np 20 zł lub podzespołu o podobnej wartości, bo będzie uważał, że jego pieniądze, które znajdują się w tym serwerze zostały źle wykorzystane.



Pieniądze prosze wpłacać na konto bydzi prowadzone przez Janusza Nowickiego (DzejmsBlond):
Cytat:
Janusz Nowicki
mBank
14 1140 2004 0000 3102 4064 6974


Wszelkie pytania lub wątpliwości możecie tutaj pisać. Ogólnie topic do dyskusji.

Pozdrawiam :crazy:
_________________
OK! I'm ready to go!

 
 
nappy



Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 681
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Czw 12 Sty, 2006 23:47   

Jak wygramy z Domazem, Sidem, Sasenem i fiq'em PCL 3 to napewno coś wrzucę :D :D:D :hahaha:

A tak ogólnei to może coś wyskrobie ;)
_________________
FOXCONN P35A
INTEL Core2Duo E4400 2.2 @ 3.0, 10x300
Goodram 2x1Gb 667 @ 720 5-5-5-15
nVidia GF8800 GTS 640 513/1600 @ 675/2100

addOns: Icemat Siberia, Razer DeathAdder, Steelpad QCK
 
 
WEGier



Klan: na drzewie :)
Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 1310
Skąd: Czę100chowa
Wysłany: Czw 12 Sty, 2006 23:54   

pamiętajcie, że każda suma się przyda. Pare groszy, nie wydatek, a może pomóc! Ja narazie dałem tyle ile dałem, będę miał - prześle, bo wychodzę z założenia : gram, więc dbam !!

PS nie czuję, że rymuję :D
 
ritarded l.



Klan: FTS
Dodatkowy Nick: VorteX^^
Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 1455
Skąd: Konstancin-Jeziorna
Wysłany: Czw 12 Sty, 2006 23:57   

will give headshots for money 4 bydzia ;P
_________________
 
 
patterson



Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 193
Wysłany: Pią 13 Sty, 2006 00:08   

kilka uwag.


1- jeśli za pierwszym podejściem nie uda się zebrać kwoty całej, to nic nie oddawaj, bo zawsze łatwiej dozbierać niż od nowa akcje robić.

2- proponuje darczyńców wypisywać nikami i bez sum, pozwoli to na zapobiegnięcie dalszych kłótni i roszczeń, kto jest lepszy bo więcej dał czy ,że komuś coś się należy.

3- w zanadrzu jest jeszcze ranga "bananowy król" :E myślę ,że by się sprzedała.







Zawsze Solid może iść na żebry pod kościół :mrgreen: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :mrgreen:
_________________
Life is a sorrow... it's sad, so sad...
 
ritarded l.



Klan: FTS
Dodatkowy Nick: VorteX^^
Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 1455
Skąd: Konstancin-Jeziorna
Wysłany: Pią 13 Sty, 2006 00:11   

zawzse mozna kogos sprzedac na czesci :P
_________________
 
 
.:Solid_Snake:.



Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 952
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pią 13 Sty, 2006 00:12   

patterson napisał/a:
kilka uwag.


1- jeśli za pierwszym podejściem nie uda się zebrać kwoty całej, to nic nie oddawaj, bo zawsze łatwiej dozbierać niż od nowa akcje robić.

2- proponuje darczyńców wypisywać nikami i bez sum, pozwoli to na zapobiegnięcie dalszych kłótni i roszczeń, kto jest lepszy bo więcej dał czy ,że komuś coś się należy.

3- w zanadrzu jest jeszcze ranga "bananowy król" :E myślę ,że by się sprzedała.


Zawsze Solid może iść na żebry pod kościół :mrgreen: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :mrgreen:

Na żebry to już chodziłem :D
Ad 1. Jesli jednak ktos bedzie chciał kase to mu odrazu zwrocimy. Nie moze byc sytuacji, ze ktoś wpłaci, całkowitej sumy nie bedzie, a on nie będzie miał ani pieniedzy, ani w pełni działającego serwa do grania
Ad 2. Dobry pomysł. Doradzało mi to kilka osób - zmieniłem
Ad 3. Można dać, ale wymyśl na jakich zasadach :D

ps. Sid założył topic na boardzie: http://board.counter-stri...p=233446#233446
_________________
OK! I'm ready to go!

 
 
patterson



Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 193
Wysłany: Pią 13 Sty, 2006 00:31   

.:Solid_Snake:. napisał/a:


Na żebry to już chodziłem :D


jak to student :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Cytat:
Ad 1. Jesli jednak ktos bedzie chciał kase to mu odrazu zwrocimy. Nie moze byc sytuacji, ze ktoś wpłaci, całkowitej sumy nie bedzie, a on nie będzie miał ani pieniedzy, ani w pełni działającego serwa do grania


Jasna sprawa, jesli ktoś będzie chciał zwrotu, albo po prostu będzie miał problem z kasą to nie ma sprawy, ale ogólenie nie zwracaj kasy, bo wiesz, może ewentualne braki się doskłada.

Cytat:
Ad 3. Można dać, ale wymyśl na jakich zasadach :D


może taki mały konkursik na zachętę :D jako H@ będziesz miał dane kto ile dał i oczywiście kwoty są anonimowe , ale osoba która dołoży się najwięcej otrzyma na rok rangę bananowy król :mrgreen:
_________________
Life is a sorrow... it's sad, so sad...
 
.:Solid_Snake:.



Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 952
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pią 13 Sty, 2006 00:36   

patterson napisał/a:
.:Solid_Snake:. napisał/a:


Na żebry to już chodziłem :D


jak to student :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Jeszcze w LO, jak na ten serw co teraz stoi zbierałem. Miałem puszkę po kawie z wycietą dziurą xD Wtedy m.in. poznałem ZP, co mi truł zeby 1.6 postawić, a bydzia wtedy jeszcze 1.5 była ;D
patterson napisał/a:
może taki mały konkursik na zachętę :D jako H@ będziesz miał dane kto ile dał i oczywiście kwoty są anonimowe , ale osoba która dołoży się najwięcej otrzyma na rok rangę bananowy król :mrgreen:

Dobry pomysł, ale ja wole nie wiedziec ile kto dał. Niech mi co najwyzej dzejms powie na koniec kto najwiecej wpłacił i temu się rangę przydzieli :)
_________________
OK! I'm ready to go!

 
 
patterson



Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 193
Wysłany: Pią 13 Sty, 2006 00:48   

Odkurz puchę, dopisz na niej WOPB i dozbieraj coś, :D albo napadnij paru kolesi z WOŚP :hahaha: :hahaha: :hahaha:


a na serio to w piątek coś tam przeleje, jak będe miał więcej to za pare dni też dośle
_________________
Life is a sorrow... it's sad, so sad...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo.