CS bydzia :: www.cs.telsten.com Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 


Poprzedni temat :: Następny temat
GF 6600 gryzie się z Divx?
Autor Wiadomość
Yelonek



Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 115
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 17 Sie, 2006 19:18   GF 6600 gryzie się z Divx?

Dosłownie wczoraj przesiadłem się z wysłużonego gf 5200 na nowy gf 6600 i mam dosyć dziwny problem. Mianowicie nie chcą się odpalać pliki zrobione w divx'ie. Z początku myślałem że kodeki - więc reinstalka. Potem totalnie zgłupiałem, bo nic nie reagowało. Otwarzane w winampie wyglądały właśnie jak bez kodeka: leciał sam dźwięk. Odtwarzane w WMP: zuzycie procka 100%, komp jak na pokazie slajdów, mysz reagowała po kilku sekundach dopiero itd. To samo próbowałem we wbudowanym odtwarzaczu do shareazy [coś jak emule] - ten sam efekt.

Nie wiązałem tego w żaden sposób z kartą, dopóki nie zauważyłem tego: link

Chłopak nie otrzymał w zasadzie sensownej rady, więc może tu się doczekam.

A, i jeszcze się drugi problem pojawił: na tej karcie mogę grać w full detalach, na maksymalnej rozdziałce w Dooma 3, natomiast przy cs'ie cały czas mam 60fps a po jakimś czasie na ekranie pojawią czarne teksturki (np. przy wystrzałach z broni czy efektach dymków po pocisku trafiającym w ścianę). Vtx twierdzi że to z przegrzania - fakt, karta robi się mocno ciepła, ale jak wyjaśnić zatem granie w D3? :/
_________________
 
 
siatkarz



Klan: urwisów
Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 1199
Skąd: Kłodzko / Wrocław
Wysłany: Czw 17 Sie, 2006 19:38   

co do 60fps: wylacz synchronizacje pionowa w sterownikach karty :P (na bank odrazu bedziesz mial 100fps)
co do czarnych kwadracikow: wina sterownikow... musisz poczekac na nowe forceware... ale obawiam sie ze nie naprawia tego w nowej wersji :P
co do dvix: proponuje ci zainstalowanie ffdshow (taki fajny pakiet kodekow) :P a jak sie nie da to jescze raz WMP zainstaluj

podsumowujac wiekszosc rzeczy zwiazane jest ze sterownikiem karciochy... nie boj nic... zainstaluj starsze sterowniki bo zakladam ze masz 91.31... proponuje te forveware

moze to cos da...
_________________


uwazaj bo moge przypadkiem Cie trafic
 
 
BABCIA



Dołączył: 29 Paź 2005
Posty: 495
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 17 Sie, 2006 20:55   

co do div to tez tak miałem zero wizji sama fonia a jakaż prozaiczna usterka w opjach nvidi jako główny ekram ustawiony był telewizor a nie monitor :] jeżeli tu nie pomoże to niewiem sam mam gainwarda 6600gt , nie instaluj nowych sterów bo co wylatujący kwafracików to też tak miałem pomogło jedynie przestawienie w opcjach video w cs z open gl na 3d i było okale polecam starsze sterowniki albo omegi i napewno nie było to winna przegrzania się karty po odinstalowaniu 91.30 wszystko wróciło do normy
_________________
wszyscy mówią lama, a zagraje se jakiś z okularami jak stępień !!
 
 
Yelonek



Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 115
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 18 Sie, 2006 07:05   

Baaardzo ciekawe.... jak wchodzę w opcje wideo i telewizja to mam zwieche kompa ;D
_________________
 
 
tiop



Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 141
Skąd: stamtąd
Wysłany: Pią 18 Sie, 2006 07:23   Re: GF 6600 gryzie się z Divx?

Yelonek napisał/a:


A, i jeszcze się drugi problem pojawił: na tej karcie mogę grać w full detalach, na maksymalnej rozdziałce w Dooma 3, natomiast przy cs'ie cały czas mam 60fps a po jakimś czasie na ekranie pojawią czarne teksturki (np. przy wystrzałach z broni czy efektach dymków po pocisku trafiającym w ścianę). Vtx twierdzi że to z przegrzania - fakt, karta robi się mocno ciepła, ale jak wyjaśnić zatem granie w D3? :/


http://cs.bydgoszcz.pl/forum/viewtopic.php?t=5840
_________________
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
 
 
Yelonek



Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 115
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 18 Sie, 2006 13:21   

z drugim problemem thx, ale wciąż jest jeszcze jedna jazda :D

Mianowicie gram w D3 na full detalach i karta ma temperaturkę w okolicach 35 stopni po kilku godzinach gry. Odpalam cs'a, zaledwie kilka minut - VGA overheated 60 stopni celsjusza....

[ Dodano: Pią 18 Sie, 2006 16:14 ]
zmieniłem stery na 84.21 i jak ręką odjął ^^ Karta też przestała się grzać [choc nie pojmuje jaki to ma zwiazek].
Thx :* :* :*
_________________
 
 
nowik
Webmaster



Klan: Czasami ogladam
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 1277
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Nie 20 Sie, 2006 18:52   

Pff... Yelen moja ma 60 w windowsie... ;) wiec co do grzania to nie widze zeby ona Ci sie GRZALA :D
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo.