CS bydzia :: www.cs.telsten.com Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 


Poprzedni temat :: Następny temat
Radiator czy wiertarka?
Autor Wiadomość
qBert



Klan: botland
Dołączył: 15 Sty 2006
Posty: 1888
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 13 Paź, 2006 14:17   Radiator czy wiertarka?

Mój problem wygląda tak.
Włączam komputer, mija 10 minut, po czy radiator procka zaczyba wiercić. Oczywiście chodzi o dzwięk... Warczy na cały dom tak, że Ojciec wczoraj myślał że chyba jakaś budowa się obok nas rozpoczęła. Otworzyłem go, faktycznie to radiator huczy, odkurzyłem go pożadnie bo myślałem że może to centymetrowa warstwa kurzu w środku może mieć coś z tym wspólnego... Jednak nic to nie dało :/ Pytanie moje jest takie, czy może to kwestia nasmarowania tego wiatraczka? Jesli tak to czy da sie wymątować wiatraczek z obudowy radiatora? I czy ma to w ogole sens?
_________________
 
 
ritarded l.



Klan: FTS
Dodatkowy Nick: VorteX^^
Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 1455
Skąd: Konstancin-Jeziorna
Wysłany: Pią 13 Paź, 2006 14:22   

1) obluzowal ci sie wiatraczek i bedzie furczec
2) podokrecaj radiator do mobo i wiatraczek do radiatora

jak nie dziala, to:
- wykrec wiatrak, kup nowy
- kup nowy, cichy zestaw chlodzacy
_________________
 
 
siatkarz



Klan: urwisów
Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 1199
Skąd: Kłodzko / Wrocław
Wysłany: Pią 13 Paź, 2006 14:37   

lepiej szybko wymien wiatraczek bo sam radiator moze nie wyrobic (wiem z doswiadczenia bo w ten sposob stracilem procka ;] )

prawdopodobnie silniczek sie spalil ;p
_________________


uwazaj bo moge przypadkiem Cie trafic
 
 
psychic



Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 1028
Skąd: Kłodzko/Wrocław
Wysłany: Pią 13 Paź, 2006 15:17   

nie ma co starac sie naprawiac takie wentylatorki.. chyba procka z box'em kupiles :P kup sobie porzadny cooler i nie bedziesz mial juz rpoblemu ;] na przyklad sythe kamakiri ;]
zawsze mozesz sprowbowac przykrecic dobrze ten wentylatorek czy go tam przeczyscic ale moze to nic nie dac ;p
_________________
''A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych, przez tych, którzy nie słyszeli muzyki. " F. Nietzshe.
 
 
sidney



Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 256
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią 13 Paź, 2006 15:27   

ostatnio mialem problem z wiatraczkiem. przestal sie krecic. wystarczy rozebrac go, przeczyscic i nasmarowac jakims WD-40 i chodzi jak złoto. zawsze te pare złotych do przodu :mrgreen:
_________________

 
ritarded l.



Klan: FTS
Dodatkowy Nick: VorteX^^
Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 1455
Skąd: Konstancin-Jeziorna
Wysłany: Pią 13 Paź, 2006 15:48   

ja mam pentagram freezone 120 cu i jedyny szum jaki mam z kompa to twardy dysk :P
_________________
 
 
domeztoz



Klan: mam cały na hdd
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 803
Skąd: Barciany
Wysłany: Pią 13 Paź, 2006 16:44   

ja mialem ten sam problem z zasilaczem... po ok 10 min zaczynal tak wyć ze nieslyszalem jak mnie matka na obiad wola (w miesiac stracilem 8kg) :0o: joke :0o:
_________________








http://www.youtube.com/wa...Y_NQZyBc3g&NR=1
 
 
qBert



Klan: botland
Dołączył: 15 Sty 2006
Posty: 1888
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 13 Paź, 2006 17:02   

nie obluzowal sie napewno, bo najpier jest cicho... zastanawiam sie, moze ze wzgledu na rozszerzalnosc cieplna, w czasie pracy zaczyna cos sie dziac... No i mam procka z boxem, tak jak powiedzial psc, wiec radiator tez sie nie obluzowal. jest na takie dwa smieszne 'zatrzaski' :D Sprobuje go rozebrac jutro:D a teraz co godzinke czy 2 wylaczam kompa niech sobie wystygnie...
@siatek, jak to spalil ci sie procek? a komp nie odcina zasilania jak jest za duza temperatura? :E
_________________
 
 
.:Solid_Snake:.



Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 952
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pią 13 Paź, 2006 17:41   

masz cyfrowke? to zrob zdjecie swojego chlodzenia albo znajdz zdjecie w sieci, bo jesli to chlodzenie boxowe to napewno foto tego chlodzenia gdzies bedzie na jakiejs stronie.

Podaj jaki masz procesor. Potem Ci powiem czy wymieniac sam wiatrak czy cale chlodzenie i jesli juz to na jakie. Pozdro
_________________
OK! I'm ready to go!

 
 
psychic



Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 1028
Skąd: Kłodzko/Wrocław
Wysłany: Pią 13 Paź, 2006 18:03   

cieniutkie jest chlodzenie procka jak z boxem jest ;] nie ma co sie dziwic, w koncu zawsze bedzie glosny box :D i ty lepiej nie wykrecja coolera z procka bo bedziesz musial nowego kupic jak rdzen uwalisz :P chyba ze masz cooper albo cos tego typu ;]
_________________
''A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych, przez tych, którzy nie słyszeli muzyki. " F. Nietzshe.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo.