CS bydzia :: www.cs.telsten.com Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 


Poprzedni temat :: Następny temat
Jajeczko, jak je lubisz zjesc :D

No to co lubisz to zaznaczasz !!
Jajecznica
47%
 47%  [ 18 ]
Jajko sadzone
10%
 10%  [ 4 ]
Jajko na miękko
13%
 13%  [ 5 ]
Jajko na twardo
15%
 15%  [ 6 ]
Pasta jajeczna
5%
 5%  [ 2 ]
Kogel-mogel
7%
 7%  [ 3 ]
Głosowań: 22
Wszystkich Głosów: 38

Autor Wiadomość
Uczulony`
SteamBans Member



Dodatkowy Nick: nedlee
Dołączył: 16 Maj 2006
Posty: 807
Skąd: K-LIN
Wysłany: Pią 30 Mar, 2007 07:25   Jajeczko, jak je lubisz zjesc :D

-jajecznica
Jaja po rozbiciu smaży się mieszając i dodając przyprawy, często dodaje się także warzywa, mięsa, ser lub grzyby.
-jajko sadzone
Jajo po ostrożnym rozbiciu skorupki - tak by nie uszkodzić błonki otaczającej żółtko - smaży się na rozgrzanym tłuszczu, ścinając tylko białko.
-jajko na miękko
Jajko wraz ze skorupką gotowane w wodzie przez ok. 3 min, charakteryzuje się ściętym białkiem i płynnym żółtkiem, spożywane po usunięciu skorupki tylko z jednego z wierzchołków, często potrawa ta jest urozmaicana - do płynnego żółtka dodaje się odrobinę masła.
-jajko na twardo
Jajko wraz ze skorupką gotowane w wodzie przez przynajmniej 5 min., spożywane po obraniu ze skorupki, można je potem kroić w plasterki
-pasta jajeczna
Jajka na twardo, obrane, zmielone, wymieszane z masłem lub majonezem, do smarowania kanapek.
-kogel-mogel
Żółtka jaj ucierane z cukrem i ewentualnie różnymi dodatkami, mieszane z ubitym na sztywną pianę białkiem.


A tu dla chetnych czegos NEW !! ?? xD
jaja kiszone
Jaja na twardo po dokładnym pokruszeniu skorupki (bez jej odrywania), gotowane następnie w osolonej wodzie z dużą ilością kminku, następnie przełożone do naczynia szklanego lub kamionkowego i odstawione do ukiszenia na kilka tygodni, popularna w kuchni berlińskiej zakąska do piwa.
jaja herbaciane, jaja marmurkowe
Jaja gotowane na twardo, w trakcie gotowania kruszona jest (bez odrywania) skorupka i dodawane do wody przyprawy - głównie herbata, anyż gwiaździsty, kminek, sól. Proces gotowania trwa około godzinę, jaja pozostawia się w wywarze do wystygnięcia, po czym obiera ze skorupek.
jaja faszerowane
Ugotowane jaja, przecięte wzdłuż wraz ze skorupką, posiekane drobno wraz z dodatkami, natką pietruszki, smażoną cebulą, bułką tartą i przyprawami wkładane są ponownie do połówek skorupek i odsmażane. Popularna w polskiej kuchni gorąca przekąska z gotowanych na twardo jajek.
_________________

F*** Tomorrow, Live Today,
Forgot yesterday and Just Play.
 
 
no. 10



Dodatkowy Nick: czlowiek z roli
Dołączył: 08 Wrz 2006
Posty: 269
Wysłany: Pią 30 Mar, 2007 08:01   

jaja kiszone to u mnie chłopaki z klasy po w-fie do klasy wnoszą xD xD xD xD xD :wow: :wow: :x


btw: jest jeszcze jajeczko ze świeżo bułeczko - na cwiartkach mp w Kielcach na śniadanie zaserwowano nam jajeczko-około 2-3 letnie oraz bułeczkę, którą aby rozerwać należało stosować kilof, bądź gumówkę :0o: :wow:
_________________
Mój Lśniący Miecz I Ma Ręka Sprawują Sąd, Dokonam Zemsty Na Mych Wrogach I Odpłacę Tym Którzy Mnie Nienawidzą... O Panie Posadź Mnie Po Prawicy Swojej I Zalicz Mnie W Poczet Swych Świętych ... kto rozlał krew człowieczą,tego krew przez człowieka zostanie rozlana
Ostatnio zmieniony przez no. 10 Pią 30 Mar, 2007 08:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
kyryry



Klan: Nie ogladam :P
Dołączył: 21 Gru 2006
Posty: 136
Skąd: Kalisz
Wysłany: Pią 30 Mar, 2007 08:25   

ciagle omletu nie ma :crazy:
Ja tam jajecznice preferuje :
mozna robic albo z grzybami lesnymi, albo z pomidorami pokrojonymi w male kawalki, serem, kielbasa itd... mozna zastosowac wszystko co sie w lodowce znajdzie :faja:
_________________
Lux vitae :D
Ostatnio zmieniony przez kyryry Pią 30 Mar, 2007 08:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Uczulony`
SteamBans Member



Dodatkowy Nick: nedlee
Dołączył: 16 Maj 2006
Posty: 807
Skąd: K-LIN
Wysłany: Pią 30 Mar, 2007 08:33   

Sory kyryry :/ jakos tak wyszlo ze zapomnialem :/ ale ze mnie dekiel :/
_________________

F*** Tomorrow, Live Today,
Forgot yesterday and Just Play.
 
 
psychic



Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 1028
Skąd: Kłodzko/Wrocław
Wysłany: Pią 30 Mar, 2007 11:19   

jajecznica rzadzi :hahaha:
zawsze jak to jakas impreza i nagle glod dopada to jajecznica^^ szybka i dobra :hahaha: nie siatek :D
_________________
''A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych, przez tych, którzy nie słyszeli muzyki. " F. Nietzshe.
 
 
siatkarz



Klan: urwisów
Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 1199
Skąd: Kłodzko / Wrocław
Wysłany: Pią 30 Mar, 2007 12:12   

psychic napisał/a:
jajecznica rzadzi :hahaha:
zawsze jak to jakas impreza i nagle glod dopada to jajecznica^^ szybka i dobra :hahaha: nie siatek :D


no cos mi tam swita xD ahha xD jajecznica zawsze good xD moze dzisiaj jak nas dorwie glod to zrobimy xD
_________________


uwazaj bo moge przypadkiem Cie trafic
 
 
domeztoz



Klan: mam cały na hdd
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 803
Skąd: Barciany
Wysłany: Pią 30 Mar, 2007 16:09   

jajco najlepsze ^^
_________________








http://www.youtube.com/wa...Y_NQZyBc3g&NR=1
 
 
kyryry



Klan: Nie ogladam :P
Dołączył: 21 Gru 2006
Posty: 136
Skąd: Kalisz
Wysłany: Pią 30 Mar, 2007 17:21   

ej
.
.
.
.
.
co??
.
.
.
.
.
JAJCO :banan:
_________________
Lux vitae :D
 
 
molti



Klan: w tvp leci :D
Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 139
Skąd: warszawa
Wysłany: Pią 30 Mar, 2007 18:01   

Sadzone :) szybko i latwo :P
_________________
Którym sie szczela ??
Ostatnio zmieniony przez molti Pią 30 Mar, 2007 20:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Moras



Dołączył: 27 Kwi 2006
Posty: 640
Skąd: D.G.
Wysłany: Sob 31 Mar, 2007 01:21   Re: Jajeczko, jak je lubisz zjesc :D

Uczulony` napisał/a:
-jajecznica
Jaja po rozbiciu smaży się mieszając i dodając przyprawy, często dodaje się także warzywa, mięsa, ser lub grzyby.


Z tymi grzybami kojarzy mi się akcja, jak ktoś wrzucił sobie do jajecznicy
halucyny i zostawil wiekszosc na patelni, pozniej zjadl to jego ojciec i latem
przy temperaturze 25 stopni w czapce, kurtce etc odsniezal
nieistniejacy śnieg :hahaha: (Historia autentyczna :P )
Ostatnio zmieniony przez Moras Sob 31 Mar, 2007 01:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo.