CS bydzia :: www.cs.telsten.com Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 


Poprzedni temat :: Następny temat
kulinaria
Autor Wiadomość
no. 10



Dodatkowy Nick: czlowiek z roli
Dołączył: 08 Wrz 2006
Posty: 269
Wysłany: Śro 10 Gru, 2008 13:55   

Bułeczki faszerowane.

Składniki :
Bułka / i duża
20dag sera zoltego
3 pomidory
3 zabki czosnku
śmietana mała 18%
bazylia
oregano
pieprz czarny mielony
Wędlina - dowolna polecam boczuś albo szynke wiejską :D

Sposob przygotowania:
Odcinamy gorna czesc bulki tak aby powstal nam tzw garnuszek xD , wyciagamy ze srodka miasz,do srodka upychamy nie wielka ilosc zoltego drobno startego sera,pokrojona w drobne kawalki wedline i farsz
Farsz:
-kroimy pomidora(najlepiej uprzednio obrawszy ze skorki) w drobne kawaleczki,dodajemy małą śmietanę, pol lyzki stolowej czarnego pieprzu, lyzeczke mala plaska oregano,lyzeczke mala plaska bazylii, i wyciskamy 4 zabki czosnku. Wszystko ladnie mieszamy i ugniatamy aby powstala gesta masa.

Po wypelnieniu buleczek posypujemy gore zoltym serem i wkladamy do piekarnika na okolo 15-20 (100-150 C)

Jezeli ktos nie lubi czosnku to mozna zamiast pomidora kupic papryke i koncentrat pomidorowy, papryke kroimy w kosteczke,2-4lyzeczki koncentratu i zamist smietany dodajemy pol lyzki oliwy z oliwek i mniej pieprzu a wiecej oregano, tak tez smakowe wychodzi :]


Wazna jest kolejnosc wypychanie bulki, najpierw ser,pozniej wedlina,nastepnie farsz i na koniec znowu ser.

A co do tego obierania pomidora ze skorki to nie jest to obowiazkowe,ja po prostu to musze czasem robic , bo kobieta moja przewrazliwona w tym temacie i sie martwi ze pawia pusci. (najlepiej sie obiera pomidora uprzednio wsadziwszy go pod goraca wode na jakies 5-10 min ,albo 2 min z wrzatkiem :) )
_________________
Mój Lśniący Miecz I Ma Ręka Sprawują Sąd, Dokonam Zemsty Na Mych Wrogach I Odpłacę Tym Którzy Mnie Nienawidzą... O Panie Posadź Mnie Po Prawicy Swojej I Zalicz Mnie W Poczet Swych Świętych ... kto rozlał krew człowieczą,tego krew przez człowieka zostanie rozlana
Ostatnio zmieniony przez no. 10 Śro 10 Gru, 2008 13:58, w całości zmieniany 2 razy  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo.