CS bydzia :: www.cs.telsten.com Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 


Poprzedni temat :: Następny temat
Fotografia
Autor Wiadomość
nowik
Webmaster



Klan: Czasami ogladam
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 1277
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto 09 Wrz, 2008 21:08   

Za sam aparat? Czy łącznie ze szkłami i dodatkami ? Bo oczywiście mówiąc profesjonalne masz na mysli lustrzanke?
_________________

 
 
Puma



Klan: nie lubie :D
Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 245
Skąd: Białystok
Wysłany: Wto 09 Wrz, 2008 21:12   

Tak dokladnie chodzi o lustrzanke :) ja wiem w sumie szkla i takie duperele za nie wielka sume mozna juz kupic.
_________________
Każdy ponad każdym ? skur**syn
- innego traktuje jakby był niczym,
wszyscy najmądrzejsi ? je**ni
- myślą chyba, że są wybrańcami...
wszyscy tu, niestety... Na takie podejście brak mi słów.
 
 
nowik
Webmaster



Klan: Czasami ogladam
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 1277
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto 09 Wrz, 2008 21:38   

No to podstawowy problem: Canon czy Nikon ?

Ja polecam Canona gdyż posiadam 400D, wcześniej korzystałem z 350D oraz IXUS-a jakiegoś, Yahu pewnie poleciłby Nikona bo widzę że posiada D40.

Myślę że do takich zastosowań do jakich będziesz używać ten aparat to 450D Ci na pewno wystarczy z Canona, rzekłbym nawet ze 400D też by wystarczył i bardziej ku niemy bym się kłaniał. Aczkolwiek kupiłbym taki aparat bez kitowego obiektywu, bo ten Canona to największy s*.*t jaki widziałem i niestety mam przyjemność z niego korzystać. Zatem wracając do porównania tych 2 aparatów to różnią się one tym że:
- 450D posiada tryb LiveView, a 400D nie, jednak z tego trybu przestaniesz korzystać szybciej niż zaczęłaś gdyż strasznie żre baterie i ogólnie jest to pomyłka w lustrzankach,
- matryca w 450D posiada 12,2 MPix a w 400D 10.1MPix co w zupełności wystarcza, a nawet w tym wypadku radziłbym wziąć mniejszy bo i tak nie potrzeba Ci zdjęć w których widać każdy pryszcz. Zdjęcia z 450D mają także większy rozmiar co skutkuje wzrostem czasu zapisu ich na karcie oraz wzrostem ich rozmiaru na dysku i karcie.
- 450D korzysta z kart SD/SDHC, a 400D z kart CF, uważam że karty CF są lepsze bo są większe i nie da się ich tak łatwo zgubić jak karty SD....
- w przypadku zdjęć w serii to 450D robi 3,5/s a 400D 3/s (53 w serii vs 27 w serii) co znowu oznacza konieczność posiadania szybszej karty pamięci,
- 450D posada podobno lepszy AutoFocus - 9 punktów z czułym centralnym krzyżowym a 400D tylko 9 punktowy AutoFocus,
- w 450D użyto lepszego procesora (DIGIC III) co daje nam lepsze algorytmy użyte do zapisu zdjęć, w 400D jest DIGIC II jednak i tak wystarcza,
- 400D ma jedną wadę, ma baterię która ma bardzo małą pojemność... z czasem to denerwuje i warto zakupić sobie drugą...,

Jako tako większych różnic nie ma. Cenowo niestety także aparaty wypadają podobnie, ze względu na wypuszczoną ostatnio amatorską lustrzankę 1000D. Kolejną rzeczą którą trzeba rozpatrzyć jest konieczność zakupienia wszelkiego rodzaju akcesoriów do takiego aparatu czyli:
- plecak, torba koszt koło 200zł jeżeli ma być jakaś taka z prawdziwego zdarzenia to nawet do 1000zł....,
- karta pamięci, w sumie koszt niewielki,
- obiektyw, najlepiej mieć jakiś tele, jakąś stałke do portretów albo chociaż standardowy ze zmienną ogniskową, no i szerokokątny a to wydatek koło 1500 - 2000 każdy jeżeli mówmy o obiektywnie porządnym..., można też się pokusić o obiektyw makro...,
- filtry różnego rodzaju, chociaż już się ich nie stosuje jednak najlepiej zakupić filtr UV który będzie chronić obiektyw
- lampa błyskowa - do Canona tylko SpeedLite EXII cena koło 1500zł,
- no i wszelkiego rodzaju środki czyszczące i zabezpieczające aparat i róznego rodzaju niestandardowe dodatki (np. odwrotne mocowanie obiektywu, pasek na rękę, dyfuzor itp.)


A wracając do zdania:
Cytat:
ja wiem w sumie szkla i takie duperele za nie wielka sume mozna juz kupic.
jak widzisz nie jest to taka tania sprawa :) Pamiętaj także iż kupując pierwszą lustrzankę wiążesz się z firmą. Jeżeli wybierzesz Canona to raczej nigdy już na Nikona nie przejdziesz.


PS. Jeżeli pomyliłem się z czymś to nie bijcie ale zmęczony byłem :) Pozdro :)
_________________

 
 
Puma



Klan: nie lubie :D
Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 245
Skąd: Białystok
Wysłany: Wto 09 Wrz, 2008 22:16   

Dzieki wielkie Nowik bede myslec, a Ty Yahu co o tym myslisz?
_________________
Każdy ponad każdym ? skur**syn
- innego traktuje jakby był niczym,
wszyscy najmądrzejsi ? je**ni
- myślą chyba, że są wybrańcami...
wszyscy tu, niestety... Na takie podejście brak mi słów.
 
 
Yahu



Dołączył: 27 Paź 2006
Posty: 7
Skąd: R0g!ty_
Wysłany: Śro 10 Wrz, 2008 16:34   

Pojdz do sklepu i zobacz ktorym Ci sie lepiej klika, i jaki system jest dla Ciebie lepszy. Ja bym Ci polecil Nikona d80 z 18-125mm spokojnie wystarczy, a do tego torba lowapro i ogien.

Jesli chodzi o dalsze zakupy to jesli chcesz sie rozwijac to napewno sa to wydatki od 1000zl w gore. Dlaczego Nikon? Bo Nikon to marka, rownie dobrze moge tak powiedziec od Canonie ale ja stawiam na Nikosia :-) i cos czuje ze bede dalej w niego inwestowal.
 
 
Puma



Klan: nie lubie :D
Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 245
Skąd: Białystok
Wysłany: Śro 10 Wrz, 2008 20:00   

Ok;) Posmigam po sklepach i popatrze :) Dzieki za rady :)
_________________
Każdy ponad każdym ? skur**syn
- innego traktuje jakby był niczym,
wszyscy najmądrzejsi ? je**ni
- myślą chyba, że są wybrańcami...
wszyscy tu, niestety... Na takie podejście brak mi słów.
 
 
Yahu



Dołączył: 27 Paź 2006
Posty: 7
Skąd: R0g!ty_
Wysłany: Śro 10 Wrz, 2008 20:24   

tak czy siak NIKON > CANON ! :D
_________________
YASJOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO
 
 
nowik
Webmaster



Klan: Czasami ogladam
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 1277
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Śro 10 Wrz, 2008 20:54   

Nie nie Yahu :D

CANON > .... [długo, długo nic :P ] > NIKON > .... [jeszcze długo, długo nic, ale tak naprawdę długo] > reszta :P

Ogólnie z tego co mi powiedział Pan w sklepie kiedyś: Nikon jest prosty, go po prostu bierzesz i robisz zdjęcia bo ma dobre algorytmy i automatykę. Canon natomiast niestety, trzeba się nauczyć a dopiero można robić zdjęcia bo automatykę ma do kitu... Nie wiem jak to się ma w praktyce bo z Nikona nie korzystałem :) No i pomijając fakt że automatyka to także jeden wielki kit :P
_________________

 
 
Yahu



Dołączył: 27 Paź 2006
Posty: 7
Skąd: R0g!ty_
Wysłany: Śro 10 Wrz, 2008 21:17   

Kazdy Pan w sklepie sie zna bla bla bla bla bla bla, ostatnio czytalem ze Canon ma kozackie kit'y :F a ty piszesz co innego wiec nie wiem sam w sumie.


http://www.digart.pl/zoom/2445776/6092008_v2.html

http://www.digart.pl/zoom/2441833/6092008.html
_________________
YASJOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO
 
 
qBert



Klan: botland
Dołączył: 15 Sty 2006
Posty: 1888
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 10 Wrz, 2008 21:47   

nowik napisał/a:
CANON < .... [długo, długo nic :P ] < NIKON < .... [jeszcze długo, długo nic, ale tak naprawdę długo] < reszta

rozumiem że te znaki to w drugą stronę?? Bo jeśli nie to wal do sklepu i kupuj najtańszą chińszczyznę bo to > niż Cannon :D
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo.