CS bydzia :: www.cs.telsten.com Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 


Poprzedni temat :: Następny temat
Creative GigaWorks S750 THX
Autor Wiadomość
neverling~


Dołączył: 18 Lut 2006
Posty: 196
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 19 Wrz, 2008 22:09   Creative GigaWorks S750 THX

Siemanko :banan:

Szykuje się do zakupu sprzętu audio. Głównie ma służyć do słuchania muzyki.
W sumie to już wybrałem tylko chciałem się zapytać czy ktoś jest może szczęśliwym posiadaczem głośników Creative GigaWorks S750 THX? Nie są to tanie głośniki dlatego nie chce wyrzucić PLN w błoto i popytać posiadaczy czy się sprawdzają. Często będę odtwarzał muzykę z odtwarzacza.


Proszę o pomoc i ewentualne rady ;)



Kod:
http://www.ultima.pl/Glosniki_Creative_GigaWorks_S750_THX/i2555/
 
orion151



Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 254
Skąd: Nakło, Bydgoszcz
Wysłany: Pią 19 Wrz, 2008 23:50   

wiec tak:

1.do muzyki 5.1 nie nadaje się zbytnio, będą i tak Ci grały tylko przednie kanały.
2. jaką masz kartę dźwiękową ?
3. w tej cenie bym wolał kupić sobie jakiś wzmacniacz/amplituner + kolumny które o wiele lepiej zagrają.
_________________
Strony Internetowe Nakło
Usługi genealogiczne Bydgoszcz
Akwarystyka morska Bydgoszcz
 
 
adaxdk



Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 542
Skąd: Białystok
Wysłany: Sob 20 Wrz, 2008 02:16   

neverling~ napisał/a:
3. w tej cenie bym wolał kupić sobie jakiś wzmacniacz/amplituner + kolumny które o wiele lepiej zagrają.

no Orion, co Ty opowiadasz ....
Niektórym chodzi o dziwięk a nie jedynie aby "łupało"
Wzmacniacz i kolumny zgadza sie. Miałem jakis czas 2xSTX 220v + jakis wzmacniacz. Owszem łupało niezle i przyjemnie. Musiałem oddac niestety i kupiłem sobie skromny zestaw CREATIVA i jestem zadowolony. Słysze wszytko, każda nutke, co jest niemożliwe na kolumnach. Zależy o co komu chodzi.
Z firm polecam Creative, a z zestawu komputerowego LogiTecha.
Miedzy tymi firmami jest odwieczny balans, jednak Creative siedzi w tym dłużej :)
_________________

Quidquid latine dictum sit, altum videtur - Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.

http://www.bash.org.pl/330347/
 
 
orion151



Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 254
Skąd: Nakło, Bydgoszcz
Wysłany: Sob 20 Wrz, 2008 03:22   

adaxdk jeżeli kolumny kojarzą Ci się z łupaniem to nie wiem z jakimi miałeś doczynienia , większość kolumn w tym przedziale cenowym zagra lepiej od tego zestawu.
adaxdk napisał/a:
Słysze wszytko, każda nutke, co jest niemożliwe na kolumnach.

na kolumnach usłyszysz wiele więcej, zależny to tylko od sprzętu, na średniej klasie kolumnach usłyszysz dużo czystsza górę niż na zestawie 5.1
ja mam w domu stare poczciwe kolumny na Tonsilach (maja z 25 lat) i graja dużo lepiej od zestawu 5.1 creative, trochę zależy tez od ustawień korektora graficznego.

po pierwsze w kolumnie masz głośnik wysoko, nisko i średnio tonowy, lub wysoko i szeroko pasmowy, a nie tak jak w satelitach :) wiec już zwykłe kolumny mają tu przewagę.

Never
jeżeli będziesz słuchał na tym głównie muzyki to polecam kolumny lub jakiś zestaw 2.1 zaoszczędzisz trochę kasy, jak nie masz karty dźwiękowej to spokojnie Ci na nią wystarczy jeszcze :)

a co do Creative to niby dłużej w tym siedzi ale moim zdaniem ich czas przemija powoli, może kiedyś mieli monopol w tej dziedzinie sprzętu komputerowego, ale zaczynają powoli robić sobie jaja z klientów, było już parę afer związanych z ich wyrobami, i przez to tracą powoli uznanie w oczach klientów.
_________________
Strony Internetowe Nakło
Usługi genealogiczne Bydgoszcz
Akwarystyka morska Bydgoszcz
Ostatnio zmieniony przez orion151 Sob 20 Wrz, 2008 03:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bamc



Dołączył: 17 Lut 2007
Posty: 420
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 20 Wrz, 2008 07:33   

a myslałeś o z5500 od logitecha? Ponoc tez dobre recenzje zbiera ;)
_________________
 
 
neverling~


Dołączył: 18 Lut 2006
Posty: 196
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 20 Wrz, 2008 08:42   

orion151 napisał/a:

3. w tej cenie bym wolał kupić sobie jakiś wzmacniacz/amplituner + kolumny które o wiele lepiej zagrają.



Problem jest jedynie taki że głośniki te potrzebuje do pokoju w blokach. Mają być jak najmniejsze :D Pokój nie jest o dużych rozmiarach więc wstawienie tam dodatkowego amplitunera + kolumny zagraci pokój i zrobi się 'klitka'.
 
nowik
Webmaster



Klan: Czasami ogladam
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 1277
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Sob 20 Wrz, 2008 09:55   

neverling~ jeżeli masz mały pokój to wystarczy Ci zestaw za grosze 2.1 Creative albo Logitecha, nie dość że i tak będzie grał dobrze to i będzie głośno bo dźwięk się będzie odbijać.

A ogólnie to i tak jestem za Orionem, lepiej kupić kolumienki i sprzęcik :] Tylko nie byle jaki :P
_________________

 
 
neverling~


Dołączył: 18 Lut 2006
Posty: 196
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 20 Wrz, 2008 10:21   

Ale to już nie jest ta sama jakość :D
Z czasem mogę używać tych głośników jako 'kino domowe'.

Gdybym miał PLN to uwierz mi, że też bym kupił 'kolumienki' i jakiś mały amplituner ale to już się robi większa kwota.
 
nowik
Webmaster



Klan: Czasami ogladam
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 1277
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Sob 20 Wrz, 2008 11:04   

Zrób test, pójdź do jakiegoś sklepu gdzie jest możliwość przetestowania różnych głośników i załóż opaskę na oczy i postaraj się rozpoznać czy muzyka leci z zestawu droższego czy tańszego (mam na myśli sensowne zestawy). Jestem pewien że będzie Ci ciężko albo wręcz nawet będzie to niemożliwe... Kiedyś modni 'amerykańscy naukowcy' (chyba) wzięli grupę audiofilów i podłączyli jakieś tam dwa przeciętne zestawy. Jeden był podłączony za pomocą kabli wartych tyle co porządny samochód a drugi za pomocą drutu z wieszaka... Podobno audiofilom było ciężko rozpoznać który jest który :] Moim zdaniem po prostu różnica w dźwięku jest tak niewielka że nie ma ona dla Ciebie większego znaczenia przy tej głośności na której będziesz słuchać. Pamiętaj też że jeżeli będziesz słuchać empetrójki które mają bitrate rzędu 192 - 256 kbps etc. to i tak będzie słychać trzaski i inne zniekształcenia w niektórych wypadkach :]
_________________

 
 
Bo$s



Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 192
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: Nie 21 Wrz, 2008 11:05   

orion151 napisał/a:
1.do muzyki 5.1 nie nadaje się zbytnio, będą i tak Ci grały tylko przednie kanały.

:wow:

_________________
Pozdrawiam, Bo$s

Niniejszy post przedstawia opinie autora w dniu dzisiejszym, na datę jego publikacji. Nie mogą być one wykorzystane przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym następującym po nim dniu. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyn.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo.