CS bydzia :: www.cs.telsten.com Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 


Poprzedni temat :: Następny temat
Propozycja przeniesienia serwera bydzia {1} ][ TP VAC
Autor Wiadomość
w0mbat



Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 316
Skąd: grudziądz wieś
Wysłany: Czw 24 Lis, 2011 11:07   Propozycja przeniesienia serwera bydzia {1} ][ TP VAC

Jako że bydzia jest juz praktycznie R.I.P wpadłem na pomysł przeniesienia serwera do innej serwerowni. Moim kandydatem był by serwis www.moje-serwery.pl . Mają oni niskie pingi, ja przy łączu 5Mb mam ping 15. Da się to sprawdzić na podanej stronie.

cena za taką impreze to 441,6zł rocznie (biorąc pod uwagę najwyższą stawkę)
2,3zł/slot * 16slotów *12miesięcy = 441,6zł

aktualnie jest 20 adminów serwera bydzia, co daje 450/20=22,5zł/rocznie
oczywiście połowa z nich już nawet nie wchodzi na forum, powiedzmy (patrząc na liste adminów) że 13 zgodziło by sie zapłacić to daje 13*22,5=292,5zł, resztę, czyli jakieś 150zł mogę wyłożyć ja (za rok, dla bydzi, mogę to zrobić)

Teraz najważniejsza kwestia. Serwer jako taki jest własnością solida, władzę sprawuje wielka trójca, WEGier, teczufka i nowik, którzy to pewno, o czymś takim jak to forum i serwer, dawno już zapomnieli. A to od nich wszystko zależy.

Każdy wie jak aktualnie stoi serwer i trzeba zdecydować co dalej. Bawimy się jeszcze w "Serwer bydzia {1} ][ TP VAC" czy usuwamy z listy ulubionych?
_________________

Ostatnio zmieniony przez w0mbat Czw 24 Lis, 2011 11:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Moras



Dołączył: 27 Kwi 2006
Posty: 640
Skąd: D.G.
Wysłany: Czw 24 Lis, 2011 12:11   

Nie dziwie się, że masz tak niski ping - skoro serwery mają w Gdańsku ;p ale mniejsza z tym.
O opcji przeniesienia bydzi na płatny hosting just kiedyś rozmawialiśmy (jakoś zaraz na początku tych problemów z pingiem) i wtedy nie udało nam się nic załatwić przy sporej liczbie aktywnych graczy i dyskusji na forum.
Myślę, że obecnie tylko garstka osób odwiedza to forum jeszcze - na serwerze ciężko kogoś w ogóle spotkać..
Sam pomysł jest jak najbadziej ok (poza lokalizacją), tylko moim zdaniem nie wypali on ze względu na fakt iż niewiele osób się interesuje już CSem po prostu.

Dodam tylko, że sam swego czasu miałem pomysł na reaktywację bydzi ale niestety nic z tego nie wyszło.
 
 
w0mbat



Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 316
Skąd: grudziądz wieś
Wysłany: Czw 24 Lis, 2011 18:24   

Moras napisał/a:
serwery mają w Gdańsku

jest jeszcze w warszawie i tarnowskich gorach.
_________________

 
 
qBert



Klan: botland
Dołączył: 15 Sty 2006
Posty: 1888
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 27 Lis, 2011 11:38   

Niestety złote czasu CSa na bydzi odeszły jak czasy studiów i nieowłosionych pleców :(
_________________
 
 
Trel



Klan: hanka [*] :((
Dołączył: 27 Mar 2006
Posty: 472
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 28 Lis, 2011 16:50   

e tam qbek pierdzielisz..
jestem za, bydzi z ulubionych nie zamierzam wyrzucac a i ściepić tez sie moge
tylko musi byc nas wiecej;>
 
 
bamc



Dołączył: 17 Lut 2007
Posty: 420
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 01 Gru, 2011 18:17   

ktoś w to jeszcze gra? :D
_________________
 
 
psychic



Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 1028
Skąd: Kłodzko/Wrocław
Wysłany: Czw 01 Gru, 2011 23:32   

Ja wlasnie bede zaczynal :D
_________________
''A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych, przez tych, którzy nie słyszeli muzyki. " F. Nietzshe.
 
 
Uobuziak


Dołączył: 02 Gru 2011
Posty: 2
Wysłany: Pią 02 Gru, 2011 23:26   

Lepiej zakupić serwer na Pukawka.pl - 2,99 slot publiczny ATMAN
To forum i ten serwer już nie zdołacie podnieść .
Powinno powstać nowe forum oraz serwer nad którym byście mieli pełną władze chyba że została by osobą zainteresowanym ona przekazana .

Powinniście najpierw znaleźć ludzi 2/3 osoby do zrobienia i prowadzenia forum , 2 osoby które by prowadziły serwery od strony technicznej oraz 2 osoby które zajmowały by się adminami .
Serwer oraz forum (serwer,domena + dodatkowe koszta) powinno być opłacone ze składek od adminów . Oczywiście na początku nie znajdzie się 10 adminów by wszystko opłacić i musiało by parę osób się znaleźć które wzięło by na swoje barki opłaty które z czasem powinny być im zwrócone lub te osoby nie musiały by już dalej płacić składkę .
Na początku powinniście porozdawać jak najwięcej adminów ci admini zaproszą swoich przyjaciół którzy zaproszą przyjaciół itd. Po 2 miesiącach wprowadzić składki 8/10zł za miesiąc ci admini którzy chcieli by płacić składki zostali by na funkcji admina a reszta niestety musiała by zrezygnować ale zapewne by dalej grali z przyjaciółmi .
Konkurencja w postaci innej sieci serwerów z Bydgoszczy jest bardzooo duża bo mają 1 z serwerów najlepszy w Polsce a pozostałe 3 w Top30 Polskich serwerów ale nie mają serwera TP co mogło by przyciągnąć graczy z "konkurencyjnej sieci"
Byłem założycielem CsBydgoszcz i przez 2 lata prowadziłem z resztą głównych adminów więc zawsze mogę pomóc dając jakieś małe rady .

Powodzenia w "ożywianiu" Cs Bydzia
 
psychic



Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 1028
Skąd: Kłodzko/Wrocław
Wysłany: Sob 03 Gru, 2011 11:19   

=- Bydzia - reaktywacja =-
_________________
''A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych, przez tych, którzy nie słyszeli muzyki. " F. Nietzshe.
 
 
Trel



Klan: hanka [*] :((
Dołączył: 27 Mar 2006
Posty: 472
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 03 Gru, 2011 14:23   

gadu gadu..

a pozatym? znajdzie sie ktos na tyle kompetentny zeby podjac sie to ogarnac? :r
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo.