CS bydzia :: www.cs.telsten.com Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 


Poprzedni temat :: Następny temat
Format dysku
Autor Wiadomość
qBert



Klan: botland
Dołączył: 15 Sty 2006
Posty: 1888
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 24 Lut, 2010 14:31   Format dysku

Yo.
Przeszukałem google ale nic ciekawego nie znalazłem. Może ktoś z was będzie miał pojęcie na ten temat.

A więc, dawno temu padał mi zasilacz w kompie. I przy stresie się wyłączał. Trwało to kilka dni. Niestety zdążyłem (chyba) uszkodzić w ten sposób dysk twardy. Od tamtej pory dysk w sumie działał bez większych zastrzeżeń, ale przy każdym włączaniu kompa wyskakiwał mi komunikat o sprawdzaniu danych. I tak było dość długo. Ostatnio zabrałem się za formatowanie. Dysk ten jest drugim dyskiem w kompie, niesystemowym. Ale jego też chciałem wyczyścić. Szczególnie, że kumpel miał podobny komunikat, a format sprawił że zniknął.

Z windy wcisnąłem format D. Ale pod koniec wywaliło błąd. I tak 2 razy. Postanowiłem więc zrobić format Partition Magicem. Pod sam koniec program się zawiesił, a wraz z nim cały system. W tej chwili dysk nie ma żadnego systemu plików (NTFSa brak), nie da się go otworzyć. Generalnie martwy.

Ktoś ma pomysł jak go odratować?
_________________
 
 
kiciper



Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 236
Wysłany: Śro 24 Lut, 2010 14:54   

probowales fdiskiem

sprobuj usunac patrtycje i stworz nowe
_________________
ssyssunia
KiZiA_MiZiA
chyba widzialem kotecka....
Ostatnio zmieniony przez kiciper Śro 24 Lut, 2010 14:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
Moras



Dołączył: 27 Kwi 2006
Posty: 640
Skąd: D.G.
Wysłany: Śro 24 Lut, 2010 15:30   Re: Format dysku

qBert napisał/a:
Yo.
[..]Z windy wcisnąłem format D. Ale pod koniec wywaliło błąd. I tak 2 razy. Postanowiłem więc zrobić format Partition Magicem.



Zrób format pod trybem 'dosowym' (instalka xp > tryb naprawczy or smth), a najlepiej przed samym formatem sciagnij sobie HDD regenerator i zrob test calego dysku.
 
 
psychic



Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 1028
Skąd: Kłodzko/Wrocław
Wysłany: Śro 24 Lut, 2010 15:52   

Jak juz uda Ci sie zrobic partycje, to powinna byc mozliwosc wyciecia uszkodzonej czesci dysku, nie jestem pewny, ale moze i da rade to zrobic przed zrobieniem partycji, ofc dysk troche mniejszy bedzie. W Partition Magic bodajze to sie robi. ;]
_________________
''A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych, przez tych, którzy nie słyszeli muzyki. " F. Nietzshe.
 
 
bamc



Dołączył: 17 Lut 2007
Posty: 420
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro 24 Lut, 2010 22:21   

tak jak mowi psc, usun partycje i sproboj stworzyc nowe
_________________
 
 
qBert



Klan: botland
Dołączył: 15 Sty 2006
Posty: 1888
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 25 Lut, 2010 15:36   

Na dysku brak jakiejkolwiek partycji...
_________________
 
 
DUCH



Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 66
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Czw 25 Lut, 2010 21:49   

Mozesz sprobowac odpalic jakies linux livecd i z konsoli sprobowac cos zdzialac cfdiskiem albo mozna uzyc Hiren's Boot CD.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo.