CS bydzia :: www.cs.telsten.com Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 


Poprzedni temat :: Następny temat
Pomocy ! Wybór Laptopa
Autor Wiadomość
lydka



Klan: nie przepadam
Dodatkowy Nick: no ammo?KniVeS!
Dołączył: 01 Mar 2008
Posty: 146
Skąd: wa-wa,wesoła
Wysłany: Nie 16 Maj, 2010 17:11   

Panowie kurde albo dysk, ktory sie kreci 5400 z prockiem i7 - czyli najnowsza seria albo jakoś 2 duo core ,ktory jest jakieś 4 X gorszy od i7 z dyskiem 7200.. juz wole ,zeby dysk mi sie wolniej krecil..
_________________
"..Tutaj nie ma "my", jestem tylko ja i ty.."
 
 
qBert



Klan: botland
Dołączył: 15 Sty 2006
Posty: 1888
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 16 Maj, 2010 17:14   

Zazwyczaj można dopłacić w sklepie i Ci wkładają szybszy dysk... Akurat to jest jedna z niewielu rzeczy w lapku, którą można sobie wymienić. Zapytaj!
_________________
 
 
Sinecod
Admin :: bydzia {3} FUN



Klan: Klaco?
Dołączył: 26 Maj 2006
Posty: 524
Skąd: Vietnam
Wysłany: Nie 16 Maj, 2010 20:45   

lydka napisał/a:
Panowie kurde albo dysk, ktory sie kreci 5400 z prockiem i7 - czyli najnowsza seria albo jakoś 2 duo core ,ktory jest jakieś 4 X gorszy od i7 z dyskiem 7200.. juz wole ,zeby dysk mi sie wolniej krecil..



i tak oto dziala idea rynku nie kupisz od razu gotowego produktu ktory spelni twoje wymagania tylko musisz doplacic :D
_________________

 
 
orion151



Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 254
Skąd: Nakło, Bydgoszcz
Wysłany: Nie 16 Maj, 2010 21:35   

ale co wy macie do dysków 5400 ? ja taki posiadam i jakoś nie narzekam,
_________________
Strony Internetowe Nakło
Usługi genealogiczne Bydgoszcz
Akwarystyka morska Bydgoszcz
 
 
qBert



Klan: botland
Dołączył: 15 Sty 2006
Posty: 1888
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 17 Maj, 2010 00:20   

orion151 napisał/a:
ale co wy macie do dysków 5400 ? ja taki posiadam i jakoś nie narzekam,


Mój Ojciec ma kompa P IV 2,4, 1GB ramu i kartę GF 440 MX i też nie narzeka...
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia...
Generalnie, różnica jest odczuwalna.
_________________
 
 
Sinecod
Admin :: bydzia {3} FUN



Klan: Klaco?
Dołączył: 26 Maj 2006
Posty: 524
Skąd: Vietnam
Wysłany: Pon 17 Maj, 2010 09:33   

qBert napisał/a:
Generalnie, różnica jest odczuwalna.


zwlaszcza jak przewalasz duze ilosc danych :/
_________________

 
 
qBert



Klan: botland
Dołączył: 15 Sty 2006
Posty: 1888
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 17 Maj, 2010 10:28   

Sinecod napisał/a:
qBert napisał/a:
Generalnie, różnica jest odczuwalna.


zwlaszcza jak przewalasz duze ilosc danych :/


Oczywiście.

Ponadto, system postawiony na dysku 7200 też działa szybciej. Czasem nawet się zastanawiam, dlaczego ludzie pakują pełno kasy w ram, czy procka, żeby było szybciej, a przy dysku oszczędzają i to co zyskali na innych gratach i tak tracą tutaj...
_________________
 
 
bamc



Dołączył: 17 Lut 2007
Posty: 420
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 17 Maj, 2010 17:52   

qBert napisał/a:
Sinecod napisał/a:
qBert napisał/a:
Generalnie, różnica jest odczuwalna.


zwlaszcza jak przewalasz duze ilosc danych :/


Oczywiście.

Ponadto, system postawiony na dysku 7200 też działa szybciej. Czasem nawet się zastanawiam, dlaczego ludzie pakują pełno kasy w ram, czy procka, żeby było szybciej, a przy dysku oszczędzają i to co zyskali na innych gratach i tak tracą tutaj...


szybki dysk to takze generowanie wiekszej ilosci ciepla - zima mozna pokoj i rece sobie dogrzac :D
_________________
 
 
lydka



Klan: nie przepadam
Dodatkowy Nick: no ammo?KniVeS!
Dołączył: 01 Mar 2008
Posty: 146
Skąd: wa-wa,wesoła
Wysłany: Pon 17 Maj, 2010 18:28   

bamc napisał/a:
szybki dysk to takze generowanie wiekszej ilosci ciepla - zima mozna pokoj i rece sobie dogrzac :D


boże bamc Ty spamie wyjdź !! !!


Jak na razie wygrywa : http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod=52085 . na innych stronach ten sam laptop kosztuje ponad 5 kafli :)




__________________________________________________



Nie wiem czy ktoś znajdzie jeszcze coś w tej cenie i z takimi osiągami , szukałem już jakiś czas innych laptopów ale mają np. lepszą grafikę ale sporo gorszy procesorek. btw. ten procesor i7 - jest poczwórny: 1.6 w trybie normal i 2.8 w trybie turbo, więc koksa niemiłosiernie, a jak za tą cenę to aż mi staje :wstydniś: :wstydniś: .

karta graficzna ma 44 miejsce w skali najlepszych kart graficznych do laptopów i szczerze wolałbym ciut lepszą ale suma summarum to pewnie nic szczególnego nie zmieni..

procesor najwyższa półka - sam kosztuje 336$ (dolarów) czyli jak na chwile obecną ok 1.500zł.

Ma najlepszą baterie jaką widziałem 9 komór (ponad 2 razy lepszą niż normalny laptop)

i jeszcze jakieś pierdoły.


Za cenę ok. 5 tys złoty widziałem sporo gorsze laptopy niż ten (3.6 tys) ale też widziałem kilka naprawdę odlotowych laptopów, no ale może w przyszłości się szarpnę..


Jak ktoś ma jeszcze jakieś namiary albo cuś to zachęcam do podzielenia się informacjami.
- może jakiś wasz znajomy prowadzi firmę komputerową i możecie taniej załatwić sprzęciora :P ?

[ Dodano: Pon 24 Maj, 2010 20:20 ]
:papryczka: - to bamc) Chciałem wszystkim podziękować za rady i opinie odnośnie laptopów :banan: - to bamc jak się przebierze !! Kupiłem już tego laptopa http://allegro.pl/item103...50m_1gb_w7.html i dostane go za 5 dni czyli w dniu moich urodzin -.- co mnie strasznie wk^#%*^!a ale life is brutal and full of zasadzkas.. Dam wam później znać jak się spisuje :) . Pozdrawiam !! :crazy:
_________________
"..Tutaj nie ma "my", jestem tylko ja i ty.."
Ostatnio zmieniony przez lydka Pon 17 Maj, 2010 18:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo.