CS bydzia :: www.cs.telsten.com Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 


Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: teczufka
Czw 12 Paź, 2006 12:41
Problem z komputerem
Autor Wiadomość
Dzejms



Klan: oglądam w TV
Dodatkowy Nick: DzejmsBlond
Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 566
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Śro 11 Paź, 2006 19:17   

"nie" ! Leczył Ciebie kiedyś lekarz na odległość? Nie?
nie napisał/a:
To moze byc HDD, ale rowniez pamiec (przeczysc styki na kostak i w bankach) oraz to moze byc plyta glowna lub procek (sprawdz czy masz paste pod rdzeniem, czy wiatrak chodzi czy nie poruszyl sie radiator).
Może zła pogoda albo UFO wylądowało albo nie! Już wiem masz krzywą myszkę!

Człowieku trzeba jakoś pomóc człowiekowi a nie wymienić z czego się składa komputer. Eliminację od czegoś trzeba zacząć. :faja:
_________________

 
 
nie



Dołączył: 24 Cze 2006
Posty: 97
Skąd: Dublin
Wysłany: Śro 11 Paź, 2006 20:09   

DzejmsBlond napisał/a:
"nie" ! Leczył Ciebie kiedyś lekarz na odległość? Nie?
nie napisał/a:
To moze byc HDD, ale rowniez pamiec (przeczysc styki na kostak i w bankach) oraz to moze byc plyta glowna lub procek (sprawdz czy masz paste pod rdzeniem, czy wiatrak chodzi czy nie poruszyl sie radiator).
Może zła pogoda albo UFO wylądowało albo nie! Już wiem masz krzywą myszkę!

Człowieku trzeba jakoś pomóc człowiekowi a nie wymienić z czego się składa komputer. Eliminację od czegoś trzeba zacząć. :faja:



James, podalem mozliwosci jakie mogly by zaisniec i powodowaly by w/w problemy. Co nie zmienia faktu ze twoj sposob na sprawdzenie hdd jest bez sensu :cfaniak: :P
_________________
Born to kill... supported by dgl
I belive, I can fly... supported by rocket
Killing me softly, please... supported by <rotfl>
 
nowik
Webmaster



Klan: Czasami ogladam
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 1277
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Śro 11 Paź, 2006 20:44   

Nie jest bezsensu ;/ "nie" w ten sposob sprawdzimy czy wina lezy gdzies na MB, czy innych tego typu urzadzeniach czy na HDD, poprostu zamist bootowac system z HDD zbootujemy go z jakiegos innego urzadzenia i jezeli sie uruchomi to oznaczac bedzie uszkodzenie dysku twardego/kontrolera dysku/kabla/mostka na MB odpowiedzialnego za IDE/S-ATA. Mozna takze zalatwic jakis inny dysk od kogos (najlepiej pozyczyc na 1 dzien) podlaczyc i sprobowac odpalic, jezeli sie odpali to wtedy wina HDD jezeli nie to nadal mamy ten sam problem i trzeba by sprobowac Twoj HDD podlaczyc do innego kompa i odpalic. Ale mimo wszystko mi to na HDD nie wyglada...

btw. Plastic masz na plycie glownej jakies lamki albo cos takiego co wyswietla bledy jakies ? Jezeli tak to sprawdz czy przechodza testy bez problemu i nic nie wyswietlaja oraz co wyswietlaja podczas tego jak komp sie nie uruchamia ?
_________________

 
 
Plast!c



Dołączył: 08 Wrz 2006
Posty: 58
Skąd: Bydzia
Wysłany: Czw 12 Paź, 2006 12:06   

Dzięki all za pomoc :) Problem rozwiązany... kupje nowego kompa :) nawet mi to na ręke ponieważ mój stary blaszak ma juz przeszło 5 lat.
_________________


Jestem parapetem :)
 
WEGier



Klan: na drzewie :)
Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 1310
Skąd: Czę100chowa
Wysłany: Czw 12 Paź, 2006 12:07   

Plast!c napisał/a:
Dzięki all za pomoc :) Problem rozwiązany... kupje nowego kompa :) nawet mi to na ręke ponieważ mój stary blaszak ma juz przeszło 5 lat.


hahahhahahahhahahahahahahah :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:
to ja lubie :lol: :mrgreen:
proste i szybkie rozwiązanie problemu :rotfl2: :E
_________________

 
nowik
Webmaster



Klan: Czasami ogladam
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 1277
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Czw 12 Paź, 2006 19:06   

Plast!c napisał/a:
Dzięki all za pomoc :) Problem rozwiązany... kupje nowego kompa :) nawet mi to na ręke ponieważ mój stary blaszak ma juz przeszło 5 lat.

A tego starego to mozesz mi wtedy wyslac :D z checia sie nim zajme i poszperam zeby odkryc co go gryzie :D
_________________

 
 
.:Solid_Snake:.



Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 952
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Czw 12 Paź, 2006 19:30   

Ja odpowiem dla potomnych, wrazie gdyby ktoś miał podobny problem.

A wiec.
*Nie ma czegos takiego jak dioda pokazująca prace procesora -_-. Procek pracuje non-stop.
*Procesor nie wydaje ŻADNYCH dzwiekow podczas swojej pracy.

Wiec albo padł kontroler, albo w dysku siada glowica. Dlaczego tak mysle? Bo stuka. Jesli cos stuka z komputera to na 99% jest to dysk. Dlaczego?
*Bo to najczestrzy objaw padania glowicy
*bo nic innego procz wiatrakow nie dziala mechanicznie w obodowie. Tylko wiatraki i dysk. No jeszcze CD/DVD bo tam sie plyta kreci, ale ją zawsze mozna wyjac by wyeliminowac taką mozliwosc, ze to wlasnie CD puka.
*Bo skan antywirusowy trwał nienaturalnie dlugo - gdy pada glowica spadek wydajnosci jest bardzo widoczny.

Skad to wiem?
Padł mi kiedys HDD WD 80GB i oznaki jego umierania były dokladnie takie jak wyzej opisane.

Pozdrawiam
_________________
OK! I'm ready to go!

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo.